۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

نکاتی در آموزش زبان انگلیسی و بهبود فرایند یادگیری


توجه به نکاتی در آموزش زبان انگلیسی که ممکن است بعضا از سوی زبان آموزان نادیده گرفته شوند، می تواند منجر به بهبود فرایند یادیگیری شده و در کنار اتخاذ


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1215نفر

نکاتی در آموزش زبان انگلیسی و بهبود فرایند یادگیری

توجه به نکاتی در آموزش زبان انگلیسی که ممکن است بعضا از سوی زبان آموزان نادیده گرفته شوند، می تواند منجر به بهبود فرایند یادیگیری شده و در کنار اتخاذ روش های کارامد یادگیری زبان انگلیسی و اجتناب از روش های ناکارامد زبان آموزی، منجر به تسریع روند یادگیری زبان در علاقه مندان به آموزش زبان انگلیسی گردد.

در ادامه به بیان نکاتی در آموزش زبان انگلیسی و بررسی چگونگی کارامدی این نکات برای زبان آموزان می پردازیم.

نکاتی در آموزش زبان انگلیسی و کاربرد این نکات

پیش از حرف زدن به زبان انگلیسی، ابتدا تمرکز کنید

پیش از صحبت کردن به زبان انگلیسی، در ابتدا تمرکز نموده و سعی کنید تمامی دانسته هایتان را به صورت منسجم به ذهن بیاورید. در بسیاری مواقع، زبان آموزان اصول و قواعد گرامری را به خوبی می دانند، اما هنگام صحبت کردن، به دلیل عدم تمرکز، نمی توانند این قواعد را به درستی در جملات انگلیسی خود پیاده سازی نمایند.

معنی کلمات انگلیسی را در متن جمله حدس بزنید

در ادامه بیان نکاتی در آموزش زبان انگلیسی می توان به اعتماد به نفس داشتن و جسور بودن اشاره نمود. شما می توانید معنی کلمات را در متن جمله حدس بزنید. به خودتان اعتماد کنید. مهارت های زبانی خود را دست کم نگیرید. بدین ترتیب، رفته رفته از نزدیکی حدستان با معنی اصلی کلمات شگفت زده خواهید شد. استفاده از این روش، به حفظ کلمات به طور طبیعی نیز کمک زیادی می نماید.


بیشتر بخوانید : گرامر در آموزش زبان – نقش آموزش گرامر در فرایند یادگیری زبان


در گفتگوی انگلیسی پیش قدم باشید

از جمله نکاتی در آموزش زبان انگلیسی که می بایست مورد توجه علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی قرار گیرد، این است که شما به عنوان یک زبان آموز، می بایست دائما شروع کننده گفتگو های انگلیسی باشید. در جمع هایی حضور به هم رسانید که در آن جمع ها، از افراد علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی دعوت به عمل آورید. سپس موضوعاتی را مطرح کرده و از افراد بخواهید که نظر خود را در مورد این موضوعات به زبان انگلیسی مطرح نمایند. خودتان بحث را در دست بگیرید و با گفتن عباراتی مانند : " جدا؟ / ادامه بده/ بعد چه اتفاقی افتاد؟ " به ادامه گفتگو کمک کنید. بدین ترتیب، اعتماد به نفستان در زمینه انگلیسی صحبت کردن روز به روز تقویت شده و همچنین، قادر خواهید شد با تسلط بیشتری به گفتگو با افراد انگلیسی زبان بپردازید.


بیشتر بخوانید : لهجه در آموزش زبان – چرا خارجی ها عمدتاً لهجه دارند؟


در گروه ها به بحث و تبادل نظر بپردازید

حضور فعال در گروه های مکالمه زبان و سعی در تقویت مهارت های ارتباطی با دیگر افراد به زبان انگلیسی، از جمله نکاتی در آموزش زبان انگلیسی است که نمی بایست از سوی زبان آموزان مورد غفلت واقع گردد. به عنوان زبان آموز، در گروه ها موضوعی مطرح کرده و به بحث و تبادل نظر با اعضای گروه بپردازید. هر کس در مورد موضوعی، نقطه نظر و دیدگاهی دارد. حتی اگر از موضوعی خوشتان نمی آید و یا با آن موافق نیستید، همچنان به صحبت کردن ادامه داده و سعی کنید با افراد انگلیسی زبان، به بحث و گفتگو بپردازید.

نکاتی در آموزش زبان انگلیسی و بهبود فرایند یادگیری


بیشتر بخوانید : آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان


بررسی تعدادی دیگر از نکاتی در آموزش زبان انگلیسی

تنها به یادگیری کلمات انگلیسی اکتفا نکنید

از دیگر نکاتی در آموزش زبان انگلیسی که به عنوان زبان آموز می توانید در فرایند یادگیری زبان انگلیسی مورد توجه قرار دهید، این است که هنگام یادگیری انگلیسی، تنها به سریع حفظ نمودن لغات انگلیسی اکتفا نکنید.به یاد داشته باشید که می توان با تکرار و تمرین، به طوطی هم کلمات انگلیسی را آموزش داد!

شما می بایست علاوه بر یادگیری کلمات، به یادگیری قواعد گرامری نیز بپردازید تا بتوانید جمله بندی های مناسبی در زبان انگلیسی انجام دهید.به عبارت دیگر، تنها بر یک حوزه در آموزش زبان تمرکز نکنید. سعی کنید که تمامی مهارت های زبانی خود را به صورت هم زمان تقویت نمایید.

افعال دو کلمه ای انگلیسی را یاد بگیرید

افعال دو کلمه ای در زبان انگلیسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اما برخی از این افعال بسیار به یکدیگر شبیه بوده و عمدتا یادگیری این افعال دشوار می باشد.از دیگر نکاتی در آموزش زبان انگلیسی که می بایست به عنوان زبان آموز و در مسیر یادگیری زبان انگلیسی مورد توجه قرار دهید، این است که شما می بایست به اجزاء این افعال دو کلمه ای توجه نموده و معانی این افعال را به درستی برای خود تجزیه و تحلیل نمایید. در این صورت قادر خواهید بود که معنی افعال جدید را نیز به خوبی فرا بگیرید.


بیشتر بخوانید : خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


کارت های راهنما به همراه داشته باشید

در مسیر یادگیری زبان انگلیسی از جمله استراتژی های آموزش زبان انگلیسی، استفاده از ابزارهای کمکی چون فلش کارت ها می باشد. شما می توانید کارت هایی به منظور یادآوری و یا راهنمایی همراه خود داشته باشید. این کارت ها می بایست کوچک باشند تا بتوانید آنها را به راحتی با خود حمل نموده و در اوقات فراغت خود از آنها به منظور یادگیری کلمات انگلیسی استفاده نمایید.

همه چیز را برچسب گذاری کنید

از جمله نکاتی در آموزش زبان انگلیسی که می توان مورد توجه قرار داد، برچسب گذاری می باشد. شما به عنوان زبان آموز، می توانید تمامی اشیاء دور و بر خود را برچسب گذاری نمایید. این کار به شما کمک می کند که معنی آن کلمات را بهتر به خاطر بسپارید.

 

 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید