۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

بهترین روش زبان‌آموزی


بهترین روش زبان‌آموزی چه روشی می‌باشد؟ سریع‌ترین روش برای یادگیری کلمات جدید چه روشی می‌باشد؟ چگونه می‌توان در صحبت کردن به یک زبان بیگانه مانند یک فرد بومی


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1601نفر

بهترین روش زبان‌آموزی

بهترین روش زبان‌آموزی چه روشی می‌باشد؟ سریع‌ترین روش برای یادگیری کلمات جدید چه روشی می‌باشد؟ چگونه می‌توان در صحبت کردن به یک زبان بیگانه مانند یک فرد بومی به نظر رسید؟ آیا واقعاً نیاز به یادگیری گرامر دارم؟ علاقه‌مندان به یادگیری زبان بارها و بارها این سؤالات را از خود می‌پرسند. همه ما می‌خواهیم از روش‌های مؤثر زبان‌آموزی و بهترین روش زبان‌آموزی استفاده کرده و از روش های غلط و منسوخ اجتناب کنیم تا بتوانیم به‌سرعت، یک زبان خارجی را فراگرفته و به خوبی به آن زبان صحبت نماییم.

بهترین روش زبان‌آموزی چگونه قابل تشخیص می‌باشد؟

مدرسین زبان عمدتاً از روش‌های متعددی برای آموزش زبان استفاده نموده و هر یک از آنها به‌ زعم خود بهترین روش زبان‌آموزی را ارائه می‌نمایند. اما راه حل‌ ها و پیشنهاد‌ های آنها در زمینه زبان‌آموزی بعضاً موجب گیج شدن علاقه مندان به یادگیری زبان می‌گردد. برخی از مدرسین زبان انگلیسی برای حفظ لغت، استفاده از کتاب‌های لغت را پیشنهاد کرده و برخی دیگر توصیه می‌کنند که آموزش لغت به روش طبیعی و از طریق خواندن متن‌های متعدد اتفاق بیفتد.

 

در جهت ارائه بهترین روش زبان‌آموزی ،برخی از مدرسین بر آواها تمرکز می‌نمایند و برخی دیگر بر چگونگی تلفظ کلمات تأکید می‌نمایند. برخی از مدرسین زبان قواعد گرامری را به‌صورت مبسوط آموزش می‌دهند، در حالی که برخی دیگر گرامر را به‌کلی کنار می‌گذارند. اما حقیقتا بهترین روش زبان آموزی، روشی است که بیشترین بازدهی را در کمترین مدت برای فرد زبان آموز به همراه داشته باشد.

بهترین روش زبان‌آموزی

بهترین روش زبان‌آموزی از دیدگاه زبان شناسان و زبان آموزان

علاوه بر زبان آموزان، زبان شناسان نیز بسیار درگیر بررسی و ارائه بهترین روش زبان‌آموزی بوده و چندین دهه به مطالعه روش‌های زبان‌آموزی مختلف پرداخته‌اند. اگر چه زبان شناسان هنوز نتوانسته‌اند پاسخ بسیاری از سؤالات مطرح شده در این مقاله را بیابند، اما آنها توانسته‌اند نکاتی در خصوص کارامدی و عدم کارامدی برخی روش‌های مرسوم و متداول زبان‌آموزی ارائه نمایند. این نکات می‌تواند زبان آموزان و نیز مدرسین زبان را در خصوص انتخاب بهترین روش زبان‌آموزی یاری نماید.

 

در ادامه به بیان برخی سؤالات مطرح در خصوص بهترین روش زبان‌آموزی پرداخته و همچنین برخی راهکارهای علمی ارائه شده در خصوص زبان‌آموزی را نیز موردمطالعه و بررسی قرار خواهیم داد.


بیشتر بخوانید : آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان


چگونه هنگام صحبت به یک زبان خارجی مانند یک فرد بومی به نظر برسیم؟

بهترین روش زبان‌آموزی روشی است که با انتخاب آن، زبان آموزان بتوانند هر چه روان‌تر صحبت کرده و هنگام صحبت کردن به یک زبان خارجی، هر چه بیشتر به افراد بومی صحبت کننده به آن زبان خارجی شبیه شوند. اغلب زبان آموزان بر این باورند که : مادامی‌ که دیگران متوجه منظور آنها به یک زبان دیگر شوند، نحوه صحبت کردن آنها قابل‌قبول بوده و نمی‌بایست چندان نگران چگونگی تلفظ کلمات باشند.


بیشتر بخوانید : خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


اهمیت تلفظ و لهجه در صحبت کردن به یک زبان خارجی

 

دیدگاه فوق از جهاتی صحیح می‌باشد. زیرا در حقیقت چگونگی تلفظ کلمات و لهجه شما در نوع ارتباط برقرار کردن شما با دیگران اهمیت زیادی نداشته و تنها انتقال منظورتان به دیگران مهم می‌باشد. اما اگر شما بتوانید هنگام صحبت به یک زبان خارجی با انتخاب بهترین روش زبان‌آموزی مانند یک فرد بومی به نظر برسید، آنها بیشتر و بهتر متوجه منظور شما خواهند شد.هر چه دیگران بیشتر متوجه منظور شما شوند، از صحبت کردن و معاشرت با شما بیشتر لذت خواهند برد. صحبت کردن با افرادی که زبان مادریشان شان با زبان مادری ما متفاوت می‌باشد، می‌تواند ما را در جهت افزایش و تقویت مهارت‌های زبان‌آموزی کمک کرده و به رشد و پیشرفت ما در این زمینه کمک نماید.

بنابراین، می‌بایست همواره تلاش نماییم تا با انتخاب بهترین روش زبان‌آموزی لهجه و تلفظ خود را اصلاح نماییم. بدین ترتیب، صحبت کردن ما هر چه بیشتر به یک فرد بومی نزدیک خواهد گردید.

 


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریفصفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید