۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان


آموزش سریع زبان انگلیسی مستلزم بهره‌گیری از ابزارها و توجه به نکاتی است که زبان آموزان می‌بایست در فرایند آموزش زبان به آن توجه نمایند.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1609نفر

آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان

آموزش سریع زبان انگلیسی مستلزم بهره‌گیری از استراتژی ها،ابزارها و توجه به نکاتی است که زبان آموزان می‌بایست در فرایند آموزش زبان به آن توجه نمایند. رعایت این نکات و به کار بستن آنها توسط زبان آموزان، می‌تواند امر آموزش را تسهیل نموده و همچنین موجب سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان انگلیسی توسط زبان آموزان شود. در ادامه به بیان و بررسی برخی از این نکات می‌پردازیم.

آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی کاربردی در این خصوص

در ابتدا به دنبال جزئیات نباشید

از جمله مواردی که منجر به آموزش سریع زبان انگلیسی می‌گردد، توجه به معنای کلی متن می‌باشد. شما به عنوان زبان‌آموز، در فرایند آموزش زبان نمی‌بایست در ابتدا وارد جزئیات متن شوید. بلکه در ابتدا باید سعی کنید مفهوم کلی متن انگلیسی مورد نظر را دریابید و سپس وارد جزئیات شده و به سراغ معنای تک‌تک کلمات بروید.

معنی کلمات را در متن پیدا کنید

هر کلمه به تنهایی دارای معانی مختلفی می‌باشد که هر معنا برای بیان منظور و در کاربرد مختلفی استفاده می‌گردد. از جمله مواردی که به آموزش سریع زبان انگلیسی کمک می‌نماید، این است که کلمات را در متن معنا کرده و به دنبال مفهوم کلی و حفظ پیوستگی و انسجام متن مورد نظر خود باشید.


بیشتر بخوانید : به خاطر سپاری لغات به‌طور طبیعی و نقش آن در فرایند زبان آموزی


همه جا از انگلیسی استفاده کنید

از بهترین استراتژی های آموزش زبان انگلیسی این است که هر جا که می‌توانید، از انگلیسی استفاده کنید. حتی با خودتان به زبان انگلیسی حرف بزنید. اما یادتان باشد که در اتوبوس با خودتان انگلیسی صحبت نکنید، زیرا ممکن است دیگران تصور کنند که شما دیوانه شده‌اید!

ریشه کلمات را بیابید

توجه به ریشه کلمات، از جمله مواردی است که می‌تواند منجر به آموزش سریع زبان انگلیسی گردد. زیرا اگر ریشه کلمات را پیدا کنید، به راحتی قادر به حدس زدن معانی کلمات مختلف خواهید شد.

آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان


بیشتر بخوانید : خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


دیگر نکات در خصوص آموزش سریع زبان انگلیسی

فرم های مختلف کلمات را بیاموزید

از جمله مواردی که در آموزش سریع زبان انگلیسی بسیار مؤثر می‌باشد، یادگیری فرم های مختلف یک کلمه می‌باشد. به عنوان مثال، اگر شما کلمه Beautiful که یک صفت است را فرامی‌گیرید، می‌بایست واژه Beauty که اسم می‌باشد و همچنین واژه Beautifully که قید می‌باشد را نیز فرابگیرید. یادگیری فرم های مختلف یک کلمه به طور هم‌زمان، به شما کمک می‌کند که هر یک از این کلمات را بهتر فرابگیرید.


بیشتر بخوانید : لهجه در آموزش زبان – چرا خارجی ها عمدتاً لهجه دارند؟


پیشوندها و پسوندها را بیاموزید

یادگیری پیشوندها و پسوندها به زبان آموزان کمک می‌کند که در آموزش سریع زبان انگلیسی موفق‌تر عمل نمایند. پیشوندها و پسوندها به شما کمک می‌نمایند که معانی کلمات را بهتر متوجه شوید.

به انگلیسی ترجمه نکنید

آموزش سریع زبان انگلیسی منوط به فکر کردن به آن زبان می‌باشد.ترجمه به انگلیسی، از جمله استراتژی های غلط آموزش زبان می باشد. نمی‌بایست به زبان خود فکر کنید و سپس فکر خود را به انگلیسی ترجمه کنید. شما می‌بایست در مسیر آموزش زبان انگلیسی، از ابتدا به زبان انگلیسی فکر کنید تا این زبان ملکه ذهنتان شود.

در تلفظ کلمات، استرس را رعایت کنید

استرس یا تأکید کلمات در زبان انگلیسی بسیار مهم می‌باشد. این امر در زبان‌هایی مثل زبان فرانسه یا زبان ژاپنی اهمیت چندانی ندارد. آموزش سریع زبان انگلیسی منوط به رعایت استرس کلمات هنگام تلفظ آنها می‌باشد. در خصوص کلمات جدید، تعداد بخش ها یا سیلاب های کلمه را بشمارید و سپس مکان استرس کلمه را پیدا کنید.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید