۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


خودآموزی زبان انگلیسی یکی از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است. در این روش، زبان آموزان سعی می‌نمایند که با بهره‌گیری از منابع مختلف و بدون شرکت در کلاس‌های


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1669نفر

خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند

خودآموزی زبان انگلیسی یکی از روش‌های یادگیری زبان انگلیسی است. افراد مختلف به منظور یادگیری زبان انگلیسی از روش های متعددی استفاده می نمایند. بسیاری افراد با شرکت در کلاس های آموزشی آموزشگاه های زبان سعی در یادگیری زبان می نمایند. اما برخی دیگر از علاقه مندان با یادگیری زبان انگلیسی، ترجیح می دهند که با انتخاب منابع خوب و روش های آموزشی مناسب، از طریق خودآموزی زبان انگلیسی به نتیجه مطلوب خود دست پیدا نمایند. در این روش، زبان آموزان سعی می‌نمایند که با بهره‌گیری از ابزارها و متدهای مختلف و بدون شرکت در کلاس‌های زبان‌آموزی، به تقویت مهارت‌های زبانی خود بپردازند. در ادامه به بیان نکاتی در خصوص خودآموزی زبان انگلیسی که منجر به تسریع فرایند یادگیری زبان توسط زبان آموزان می‌گردد، می‌پردازیم.

نکاتی در خصوص خودآموزی زبان انگلیسی

به جای تلویزیون، DVD تماشا کنید

تماشای فیلم، یکی از مواردی است که در خودآموزی زبان انگلیسی به زبان آموزان توصیه می‌شود. در مسیر یادگیری زبان انگلیسی، به زبان آموزان توصیه می شود که به جای تماشای فیلم از تلویزیون، به تماشای فیلم از CD و DVD بپردازند. علت این امر این است که تماشای فیلم به صورت CDو DVD این فرصت را به شما می‌دهد که فیلم را مجدداً تکرار کرده و بتوانید قسمت‌هایی از فیلم را که متوجه نشدید، مجدداً تماشا کنید و با دقت بر جملات و کلمات، زبان انگلیسی خود را تقویت نمایید.


بیشتر بخوانید : گرامر در آموزش زبان – نقش آموزش گرامر در فرایند یادگیری زبان


برای رفتن به سطح بالاتر عجله نکنید

یکی از موارد بسیار مهم در فرایند خودآموزی زبان انگلیسی اجتناب از شتاب‌زدگی است. به عنوان زبان‌آموز، هیچ گاه برای رفتن به سطح بالاتر زبان انگلیسی عجله نکنید. شتاب زدگی و عجله در فرایند یادگیری زبان، منجر به آموزش سطحی و غیر اصولی شما می گردد. همچنین، اگر هم با عجله کردن به سطح بالاتر بروید، نخواهید توانست مطالب جدید را به خوبی فرا بگیرید. بر سطح زبان فعلی خود تمرکز کرده و سعی کنید در همان سطح زبان، مهارت‌های لازم را کسب کنید. پس از اطمینان از تسلط کامل بر سطح زبان فعلی خود، می‌توانید به سراغ سطح بعدی بروید.

از کتاب‌های مخصوص کودکان استفاده کنید

استفاده از کتاب‌های مخصوص کودکان در فرایند خودآموزی زبان انگلیسی بسیار مفید می‌باشد. زبان آموزان مبتدی می‌توانند با کتاب‌ های مخصوص کودکان گام در وادی یادگیری زبان انگلیسی گذاشته و آموزش زبان انگلیسی را شروع کنند. زیرا در این کتاب‌ ها از لغات ساده‌تری استفاده شده و همچنین، کتاب های مخصوص کودکان دارای متون ساده‌تری نسبت به سایر کتاب های انگلیسی می‌باشند.

خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


بیشتر بخوانید : آموزش رایگان زبان انگلیسی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان


دیگر موارد در خصوص خودآموزی زبان انگلیسی

روزنامه انگلیسی زبان بخوانید

در خودآموزی زبان انگلیسی از جمله مواردی که به زبان آموزان توصیه می شود، خواندن روزنامه انگلیسی است. آشنایی با جملاتی که دارای ساختار مجهول می‌باشند، یکی از ضروریات آموزش زبان انگلیسی می‌باشد. خواندن روزنامه به زبان انگلیسی، از جمله مواردی است که می‌تواند زبان آموزان را در جهت آشنایی با جملات مجهول و ساختار چنین جملاتی یاری نماید.


بیشتر بخوانید : استراتژی‌های آموزش زبان – بررسی و دسته بندی و اعمال آنها در فرایند زبان آموزی


با افراد بومی تلویزیون تماشا نکنید

با تماشای فیلم در تلویزیون، تنها یک بار فرصت دارید که جملات انگلیسی موجود در فیلم را بشنوید. این روش تنها برای زبان آموزان حرفه‌ای توصیه می‌شود. اگر شما به عنوان یک زبان‌آموز مبتدی در فرایند خودآموزی زبان انگلیسی با افراد بومی به تماشای تلویزیون بنشینید، می‌بایست دائماً از آنها بخواهید که جملات را برای شما تکرار کنند و این کار برای افراد بومی چندان خوشایند نخواهد بود. زیرا مسلما زمانی که آنها در حال ترجمه قسمتی از فیلم برای شما هستند،قسمتی دیگر از فیلم را از دست خواهند داد. بنابراین، سعی کنید فیلم‌ها را به صورتی تماشا کنید که امکان بازگردان فیلم به عقب و یا امکان جلو بردن فیلم را داشته باشید.و حتی المقدور از تماشای فیلم با افراد انگلیسی زبان اجتناب ورزید.


بیشتر بخوانید : یادگیری زبان انگلیسی – چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟


کتاب‌های طبقه بندی شده مطالعه کنید

مطالعه کتاب‌ های طبقه بندی شده در مسیر یادگیری زبان انگلیسی به خودآموزی زبان انگلیسی کمک بسیاری می‌کند. این کتاب‌ها متناسب با سطوح زبان مختلف نوشته شده‌اند. شما به عنوان زبان‌ آموز، با مطالعه کتاب‌ های سطح بندی شده می‌توانید یک رمان را به طور کامل مطالعه کرده و علاوه بر لذت بردن از آن رمان، مهارت‌های زبانی خود را نیز تقویت نمایید.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید