۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

آموزش رایگان زبان انگلیسی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان


آموزش رایگان زبان انگلیسی می‌تواند برای زبان آموزان بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه زبان آموزان گردد.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1557نفر

آموزش رایگان زبان انگلیسی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان

آموزش رایگان زبان انگلیسی می‌تواند برای زبان آموزان بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه زبان آموزان گردد. امروزه با وجود اینترنت و امکان دسترسی زبان آموزان به منابع آموزشی مختلف از طریق بستر وب، امر آموزش رایگان زبان انگلیسی به سهولت برای علاقمندان به یادگیری زبان انگلیسی قابل تحقق می‌باشد.

آموزش رایگان زبان انگلیسی از طرق مختلف و با بهره جستن از ابزارهای مختلفی میسر می گردد. همچنین، در مسیر این آموزش ها، توجه به نکاتی کاربردی می تواند راهگشای زبان آموزان باشد. در ادامه به بیان و بررسی برخی از این نکات و ابزارها می پردازیم.

نکاتی در خصوص آموزش رایگان زبان انگلیسی

فهرستی از کلمات انگلیسی تهیه کرده و به خاطر بسپارید

یکی از متداول‌ترین روش‌های آموزش رایگان زبان انگلیسی تهیه فهرستی از کلمات انگلیسی و به خاطر سپردن معانی این کلمات می‌باشد. این روش بسیار کارامد می‌باشد اما توجه کنید که استفاده از این تمرین، برای مطالعات با اهداف کوتاه مدت(مانند شرکت در یک آزمون زبان و ...)کارامد می‌باشد و برای اهداف بلند مدت خود از روش‌های مؤثرتر استفاده نمایید.


بیشتر بخوانید : سریع‌ترین راه حفظ لغات در یک زبان خارجی چیست؟ – شناسایی و انتخاب سریع‌ترین راه حفظ لغات


انگلیسی عامیانه را فرا بگیرید

از جمله مواردی که در آموزش رایگان زبان انگلیسی می بایست مورد توجه قرار دهید، یادگیری انگلیسی عامیانه می باشد. همان طور که می دانید، این نوع از صحبت کردن، در کتاب های مرجع آموزش داده نمی شود. به منظور تسلط بر انگلیسی عامیانه، فیلم تماشا کنید.

از ساعت بدن خود پیروی نمایید

در مسیر آموزش رایگان زبان انگلیسی به زمان‌بندی ساعت بدن خود احترام بگذارید. اگر عمدتاً عادت به استراحت در صبح دارید، مطالعه و یادگیری خود را به عصر موکول نمایید تا با بدنتان هماهنگ شوید.

آموزش رایگان زبان انگلیسی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان

 

دیگر موارد کمک‌کننده به فرایند آموزش رایگان زبان انگلیسی

لغات جدید را در متن فرا بگیرید

به خاطرسپاری و فراگیری لغات انگلیسی همواره در یک متن انگلیسی راحت‌تر می‌باشد. همواره سعی کنید که لغات را در ترکیب با لغات دیگر و در متن جمله فرا بگیرید. این روش، از روش حفظ لغات به تنهایی، کارامدتر می‌باشد.


بیشتر بخوانید : راهکارهای آموزش زبان انگلیسی و افزایش کارایی روش‌های زبان‌آموزی


دورنمای بزرگی برای خود ترسیم نمایید

شما به عنوان زبان‌آموز، می‌بایست برای آموزش خود اهداف بزرگی تعریف نمایید. این امر به افزایش و تقویت انگیزه شما در مسیر آموزش رایگان زبان انگلیسی کمک بسیاری می‌نماید.

دورنمای بزرگی برای خود ترسیم نموده و مدام از خود بپرسید: وقتی مسلط به زبان شوم، چه کارهای بزرگی می‌توانم با تکیه بر زبان انگلیسی خود انجام دهم؟

تسلط بر زبان انگلیسی چه تأثیری بر کیفیت زندگی من خواهد داشت؟

پرسیدن این سؤالات و سعی در پاسخگویی به آنها می‌تواند شما را در مسیر آموزش رایگان زبان انگلیسی مصمم‌تر نماید.


بیشتر بخوانید : آموزش زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع روند یادگیری


در یک آزمون زبان شرکت کنید

آموزش رایگان زبان انگلیسی موجب خودکفایی شما به عنوان زبان‌آموز می‌گردد. اما در این مسیر، می‌بایست برای خود اهدافی تعیین کرده و خود را در شرایطی قرار دهید که با انگیزه بیشتری به مطالعه زبان انگلیسی بپردازید. یکی از این موارد، شرکت در آزمون‌های زبان می‌باشد.

شرکت در چنین آزمون‌هایی به شما کمک می‌کند که آموزش خود را به گونه‌ای هدفمندتر انجام دهید.

آموزش رایگان زبان انگلیسی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان

 


بیشتر بخوانید : آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان


ابزارهای آموزش رایگان زبان انگلیسی

استفاده از نرم افزارهای آموزشی رایگان

از جمله ابزارهایی که می توانند در زمینه آموزش رایگان زبان انگلیسی برای علاقه مندان به یادگیری زبان موثر واقع شوند، نرم افزارهای آموزشی زبان انگلیسی می باشند. بسیاری از این نرم افزارها به صورت رایگان و یا با قیمتی ناچیز برای زبان آموزان قابل دسترس می باشند.


بیشتر بخوانید : استراتژی‌های آموزش زبان – بررسی و دسته بندی و اعمال آنها در فرایند زبان آموزی


عضویت در گروه های آنلاین مکالمه زبان انگلیسی

همان طور کعه بیان نمودیم، استفاده از اینترنت، می تواند نقش مهمی در پیشرفت زبان آموزان در مسیر یادگیری زبان انگلیسی داشته باشد. زبان آموزان می توانند با عضویت در گروه های مکالمه زبان انگلیسی و تعامل با افراد دیگر به زبان انگلیسی، گامی موثر در آموزش رایگان زبان انگلیسی بردارند.

گوش دادن به اخبار

گوش دادن به اخبار روز دنیا از دیگر مواردی است که زبان آموزان به منظور آموزش رایگان زبان انگلیسی می بایست در راس امور خود قرار دهند. این تمرین، تاثیر بسزایی بر تقویت مهارت های زبانی افراد علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی خواهد گذاشت.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید