۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

راهکارهای آموزش زبان انگلیسی و افزایش کارایی روش‌های زبان‌آموزی


راهکارهای آموزش زبان انگلیسی نقشی مؤثر در فرایند آموزش زبان و پیشبرد اهداف آموزشی زبان آموزان ایفا می‌نمایند.توجه به برخی نکات در فرایند زبان‌آموزی می‌تواند


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1588نفر

راهکارهای آموزش زبان انگلیسی و افزایش کارایی روش‌های زبان‌آموزی

راهکارهای آموزش زبان انگلیسی نقشی مؤثر در فرایند آموزش زبان و پیشبرد اهداف آموزشی زبان آموزان ایفا می‌نمایند. توجه به برخی نکات در فرایند زبان‌آموزی در کنار اتخاذ روش های مناسب و کارامد آموزش زبان و اجتناب از روش های ناکارامد زبان آموزی،می‌تواند سرعت یادگیری زبان آموزان را افزایش داده و آنها را در رقابت با سایر زبان آموزان جلو بیندازد.

در ادامه به بیان برخی راهکارهای آموزش زبان انگلیسی و چگونگی اعمال این راهکارها در فرایند زبان‌آموزی می‌پردازیم.


بیشتر بخوانید : گرامر در آموزش زبان – نقش آموزش گرامر در فرایند یادگیری زبان


برخی راهکارهای آموزش زبان انگلیسی

ایجاد فضایی مناسب برای یادگیری

از اصلی‌ترین راهکارهای آموزش زبان انگلیسی ایجاد فضای مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد. شما می‌بایست خود را در شرایطی قرار دهید که حس کنید "می‌خواهید" یاد بگیرید، نه اینکه از یادگیری زبان احساس اجبار و نارضایتی نمایید.

شناسایی روش های کاربردی

از جمله راهکارهای آموزش زبان انگلیسی این است که روش های یادگیری عملی و کاربردی یادگیری زبان انگلیسی را شناسایی کرده و به کار ببندید. بدین منظور می‌بایست در ابتدا روش‌های آموزشی که در گذشته توسط دیگران مورد استفاده قرار گرفته اند را ارزیابی نموده و در میان آنها، کارامدترین روش آموزش زبان را که منجر به نتایج مطلوبی شده است را انتخاب نمایید.


بیشتر بخوانید : خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


تعیین اهداف بلند مدت

از جمله راهکارهای آموزش زبان انگلیسی این است که به عنوان زبان‌آموز، برای خود یک هدف بزرگ و بلندمدت در نظر گرفته و تمرکز خود را بر فرایند آموزش زبان به منظور رسیدن به آن هدف، معطوف نمایید. این اهداف می تواند اهدافی چون مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و یا تبدیل شدن به مدرس زبان انگلیسی باشد.

 

راهکارهای آموزش زبان انگلیسی و افزایش کارایی روش‌های زبان‌آموزی

 

تعیین اهداف کوتاه‌مدت

از دیگر راهکارهای آموزش زبان انگلیسی این است که در مسیر یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر یک هدف بزرگ و بلندمدت، اهداف کوتاه‌مدتی نیز در نظر بگیرید. همچنین، می‌توانید پس از دستیابی به هر یک از این اهداف، برای خود جایزه‌ای در نظر گرفته و بدین ترتیب، انگیزه‌های خود را در مسیر آموزش افزایش دهید.مثلا قبولی در آزمون های زبان مانند آزمون تافل، می تواند یکی از این اهداف کوتاه مدت باشد.


بیشتر بخوانید : حفظ کلمات به‌طور طبیعی و نقش آن در فرایند آموزش زبان


دیگر راهکارهای آموزش زبان انگلیسی

روش مطالعه خود را تشخیص دهید

از راهکارهای آموزش زبان انگلیسی که نقشی بسزا در موفقیت زبان آموزان دارد، این است که شما به‌عنوان یک‌ زبان آموز، در ابتدا روش مناسب مطالعه خود را تشخیص دهید. ممکن است برخی افراد، از طریق حفظ نمودن لغات به نتایج خوبی دست پیدا کنند در حالی که برخی دیگر، از طریق خلاصه نویسی و یا خواندن متون به موفقیت در امر آموزش زبان دست پیدا نمایند. بنابراین، می بایست روش آموزشی متناسب با توانمندی های خود را کشف کرده و با استفاده از آن، سعی در بهبود عملکرد خود نمایید.


بیشتر بخوانید : لهجه در آموزش زبان – چرا خارجی ها عمدتاً لهجه دارند؟


در مسیر آموزش از دیگران کمک بخواهید

از دیگر راهکارهای آموزش زبان انگلیسی ، استفاده از تجارب دیگران در این زمینه می باشد.شما به عنوان یک زبان آموز، هر زمان که در مسیر آموزش زبان انگلیسی با نکته‌ای مبهم مواجه شدید، می بابیست از همکلاسی‌ها و یا معلم خود کمک بخواهید و سعی نمایید که به رفع ابهام برای خود بپردازید.

همچنین، می توانید از منابع آموزشی و تکنیک های یادگیری زبانی که دیگران مورد استفاده قرار داده و به موفقیت دست پیدا کرده اند نیز استفاده نمایید.

مرور کنید! مرور کنید! مرور کنید!

از مهم‌ترین راهکارهای آموزش زبان انگلیسی این است که مطالبی را که فراگرفته‌اید، دائماً مرور نمایید. این امر به زنده نگه‌داشتن مطالب در ذهن شما کمک قابل‌توجهی خواهد نمود. این مرور می بایست متناوبا تکرا شود تا مطالب ملکه ذهن شما گردد.


بیشتر بخوانید : نکاتی در آموزش زبان انگلیسی و بهبود فرایند یادگیری


به خود استراحت دهید

از دیگر راهکارهای آموزش زبان انگلیسی این است که در آموزش خود تنوع ایجاد نمایید. در مسیر زبان‌ آموزی به‌طور خودآموز، توجه به این نکته ضروری است که نمی‌بایست به طور پیوسته مطالعه نمایید. شما به عنوان زبان‌آموز، می‌بایست پس از 30 دقیقه مطالعه، به خود استراحت دهید، هوای تازه استنشاق نمایید و از حرکات کششی استفاده کنید تا بتوانید بر خستگی خود غلبه نموده و مجدداً به یادگیری ادامه دهید.

این راهکار ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما در واقع استراحت کردن منجر به بازیابی توان روحی و جسمی شما شده و می تواند در بهبود عملکرد شما تاثیر بسزایی داشته باشد.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریفصفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید