۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

آموزش زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع روند یادگیری


آموزش زبان انگلیسی امروزه بسیار طرفدار داشته و افراد زیادی تمایل به یادگیری زبان انگلیسی به منظور استفاده در حوزه‌های مختلف و برای اهداف متعدد دارند.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 2079نفر

آموزش زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع روند یادگیری

آموزش زبان انگلیسی امروزه دارای طرفداران زیادی بوده و افراد بیشماری در سرتاسر جهان تمایل به یادگیری زبان انگلیسی به منظور استفاده در حوزه‌های مختلف دارند.

آموزش زبان انگلیسی مانند سایر حوزه‌ها، می‌بایست با به کارگیری استراتژی های آموزش زبان و بر اساس استاندارهایی صورت گیرد. زبان آموزان در مسیر یادگیری زبان انگلیسی می‌توانند از نکاتی استفاده نمایند.توجه به این نکات منجر به تسریع روند یادگیری زبان انگلیسی در زبان آموزان شده و همچنین سطح مهارت های زبانی آنها را ارتقاء می‌دهد. در ادامه به بیان نکاتی در خصوص آموزش زبان انگلیسی می‌پردازیم.

نکاتی در خصوص آموزش زبان انگلیسی

به تمرین چهار مهارت اصلی در آموزش زبان انگلیسی بپردازید

به منظور موفقیت در زبان انگلیسی، شما نیاز به کسب تبحر در چهار مهارت اصلی زبان دارید. این چهار مهارت اصلی عبارت‌اند از : خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن. با کسب مهارت در هر یک از موارد مزبور، می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را ارتقاء داده و گامی مؤثر در زمینه گسترش توانمندی‌های زبانی خود بردارید.

به منظور کسب توانمندی در هر یک این چهار مهارت اصلی، می بایست از ابزارها و روش های متعدد و متفاوتی استفاده نمایید.


بیشتر بخوانید : آموزش رایگان زبان انگلیسـی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان


در هنگام صحبت به زبان انگلیسی از اشتباه کردن نترسید

از جمله موانعی که در مسیر آموزش زبان انگلیسی بر سر راه زبان آموزان قرار داشته و سرعت یادگیری آنها را کاهش می دهد، ترس از اشتباه کردن در حین صحبت به زبان انگلیسی می باشد.

هیچ‌گاه هنگام انگلیسی صحبت کردن، از اشتباه کردن نترسید و همواره با اعتماد به نفس بالا تمرکز خود را به رساندن منظور خود به مخاطبینتان معطوف نمایید.اعتماد به نفس بالا منجر به این می شود که از تمام توانمندی های خود برای ارتباط برقرار نمودن با دیگران و رساندن منظور خود به آنها بهره ببرید.

آموزش زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع روند یادگیری


بیشتر بخوانید : چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟


در مسیر آموزش زبان انگلیسی خود را به انگلیسی ببندید!

صحبت کردن به زبان انگلیسی بهترین راهکار برای آموزش این زبان می‌باشد. به عنوان زبان‌آموز، همواره خود را در محیطی قرار دهید که در آنجا همه به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. در این صورت، شما نیز مجبور خواهید شد که منظور خود را به زبان انگلیسی بیان کنید و با اطرافیانتان به زبان انگلیسی ارتباط برقرار نمایید.

از دیگر گام هایی که در مسیر آموزش زبان انگلیسی می توانید بردارید، این است که دائما خود را در معرض صداهایی قرار دهید که در آنها به زبان انگلیسی صحبت می شود. به عنوان مثال، به موسیقی انگلیسی گوش فرا دهید و سعی نمایید که آنچه را می شنوید، زیر لب تکرار کنید.


بیشتر بخوانید : گرامر در آموزش زبان – نقش آموزش گرامر در فرایند یادگیری زبان


دیگر نکات مهم در خصوص آموزش زبان انگلیسی

در خصوص برنامه آموزش زبان انگلیسی خود صحبت کنید

در خصوص برنامه آموزشی خود با خانواده و دوستانتان صحبت کنید. از اطرافیانتان بخواهید که شما را به سمت یادگیری زبان و پیاده‌سازی برنامه‌ آموزشی تان هل دهند. اما به آنها اجازه ندهید که مانع پیشرفت شما در مسیر آموزش زبان انگلیسی گردند. ممکن است اطرافیانتان از یک روش آموزشی انتقاد کرده و بدین ترتیب، ناخواسته منجر به از بین رفتن انگیزه های شما در زمینه یادگیری زبان انگلیسی شوند.

هر روز تمرین کنید و این کار را بر اساس یک برنامه‌ریزی مدون انجام دهید

در مسیر آموزش زبان انگلیسی و به عنوان زبان‌آموز، می‌بایست برنامه‌ریزی جامع و مدونی برای فعالیت‌های آموزشی خود داشته باشید. به عنوان یک زبان‌آموز سعی کنید ساعات معینی از شبانه‌روز را به مطالعه و تمرین زبان انگلیسی اختصاص دهید. این تمرین‌های منظم و منسجم، منجر به ارتقاء مهارت‌های زبانی شما خواهد گردید.


بیشتر بخوانید : نکاتی در خصوص تسریع روند یادگیری زبان انگلیسی


یک دفتر از کلمات جدید برای خود تهیه نمایید

در مسیر آموزش زبان انگلیسی دفتری شامل کلمات جدید برای خود تهیه کنید. هر کلمه جدیدی را که فرا می گیرید، به دفتر خود اضافه نمایید. سپس سعی کنید که این کلمات جدید را در جملات خود استفاده کرده و سعی کنید که هر یک از کلمات تازه را حداقل سه بار در صحبت کردن خود به کار ببرید. با انجام این کار، کلمات جدید ملکه ذهنتان خواهند شد. همچنین، با به کار بستن این روش، علاوه بر معنی کلمات، کاربرد آنها را نیز به درستی فرا خواهید گرفت.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید