۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

یادگیری زبان انگلیسی – چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟


یادگیری زبان انگلیسی امروزه طرفداران زیادی داشته و افراد بسیاری با اهداف متعدد خواهان یادگیری و یا تقویت زبان انگلیسی خود می‌باشند.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 2123نفر

یادگیری زبان انگلیسی – چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی امروزه طرفداران زیادی داشته و افراد بسیاری با اهداف متعدد خواهان یادگیری زبان انگلیسی و یا تقویت مهارت های زبانی خود می‌باشند. اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی می‌باشید، می‌بایست به موارد متعددی توجه کنید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه دست پیدا نموده و بازدهی مطلوبی داشته باشید. در ادامه به بیان نکاتی در زمینه چگونگی یادگیری و تقویت زبان انگلیسی می‌پردازیم.


بیشتر بخوانید : سریع‌ترین راه حفظ لغات در یک زبان خارجی چیست؟ 


یادگیری زبان انگلیسی و نکاتی کاربردی در این خصوص

گرامر زبان را از طریق صحبت کردن یاد بگیرید

در فرایند یادگیری زبان انگلیسی زبان آموزان عمدتاً به گرامر زبان انگلیسی علاقه چندانی نشان نداده و بسیاری از زبان آموزان نیز از روش‌های منسوخ و غلطی برای یادگیری گرامر زبان استفاده می‌نمایند. اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که شما به عنوان زبان‌آموز، می‌بایست گرامر زبان انگلیسی را در حین صحبت کردن به زبان انگلیسی فراگرفته و از یادگیری گرامر به صورت تئوری اجتناب ورزید. به عنوان مثال، وقتی که شما ساختار جملات شرطی و یا ساختار آینده در گذشته را به صورت کاملا تئوری و در قالب یک فرمول فرا می گیرید، مادامی که این ساختارها را در یک جمله انگلیسی پیاده سازی نکنید، نخواهید توانست با کاربرد صحیح آنها آشنا شوید. بدین ترتیب، در یادگیری زبان انگلیسی با شکست مواجه خواهید شد.


بیشتر بخوانید : آموزش رایگان زبان انگلیسی و نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان


یک دفترچه لغت برای خود تهیه کنید

مورد دیگری که در یادگیری زبان انگلیسی برای علاقه مندان به فراگیری زبان بسیار کمک کننده می‌باشد، تهیه یک دفترچه لغت برای کلمات جدید می‌باشد. با تهیه این دفترچه و مرور کلمات موجود در آن به صورت روزانه، رفته‌رفته این کلمات در ذهن شما تثبیت می گردند. انجام این تمرین، منجر به افزایش دانش و مهارت شما در زمینه زبان انگلیسی خواهد گردید.

در یادگیری زبان انگلیسی به علائم نگارشی توجه نمایید

در فرایند یادگیری زبان انگلیسی توجه به علائم نگارشی بسیار مهم بوده و می‌بایست از همان ابتدا سعی در یادگیری و به کار بستن این علائم در نوشته‌ های خود نمایید. استفاده نکردن از علائم نگارشی منجر به مبهم شدن نوشته شده و مخاطبین شما در دریافت معنی دقیق جملات شما با مشکل مواجه خواهند شد.

یادگیری زبان انگلیسی – چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟


بیشتر بخوانید : خودآموزی زبان انگلیسی و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


دیگر نکات مهم در خصوص یادگیری زبان انگلیسی

به آموزش تئوری اکتفا نکنید

یادگیری زبان انگلیسی مانند رانندگی کردن، مهارتی است که در آن، فرد تنها با آموزش‌های تئوری به تبحر لازم در صحبت کردن به زبان انگلیسی دست پیدا نمی‌کند. بلکه زبان‌آموز می‌بایست با استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره خود و استفاده عملی از آن، مهارت لازم در زمینه انگلیسی صحبت کردن را کسب نماید.

برخی از این استفاده های عملی می تواند به صورت صحبت کردن با افراد انگلیسی زبان(مانند توریست ها) و یا گوش دادن به اخبار انگلیسی و ترجمه این اخبار برای اطرافیان باشد. بدین ترتیب، شما می توانید خود را ملزم به استفاده از مهارت های زبانی تان کرده و در جهت ارتقاء زبان انگلیسی خود گامی موثر بردارید.


بیشتر بخوانید : آموزش سریع زبان انگلیسی و نکاتی در جهت بهبود عملکرد زبان آموزان


یک بلاگ راه‌اندازی کنید

یادگیری زبان انگلیسی با بهره جستن از روش‌ها و ابزارهای گوناگون محقق می‌گردد. یکی از این ابزارها، راه‌اندازی بلاگ به زبان انگلیسی می‌باشد. شما می‌توانید یک بلاگ برای خود راه‌اندازی کنید و سپس به نگارش متون انگلیسی پرداخته و این متون را در بلاگ خود با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید. بدین ترتیب، می‌توانید با دریافت نظرات کاربران بلاگ خود، گامی مؤثر در جهت یادگیری زبان انگلیسی برداشته و زبان خود را تقویت نمایید.


بیشتر بخوانید : گرامر در آموزش زبان – نقش آموزش گرامر در فرایند یادگیری زبان


برای نوشتن به زبان انگلیسی ایده پردازی کنید

همان طور که در مقالات گذشته اشاره شد، نوشتن به زبان انگلیسی یکی از ابزارهای مهم و مؤثر در یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد. اما پیش از نوشتن، شما می‌بایست ایده پردازی کرده و افکار و ایده‌های خود را بدون نگرانی در خصوص گرامر و غلط املایی، بر روی کاغذ بیاورید. همچنین، می‌بایست ساختاری منسجم برای متن خود طراحی کنید. پس از انجام این موارد، می‌توانید متن ساختارمند خود را با رعایت قواعد گرامری و املای صحیح کلمات، بنویسید. همچنین به منظور دریافت نتیجه بهتر، می‌توانید از افرادی بخواهید که متن شما را بازبینی و اصلاح نمایند.مسلما این افراد می بایست به لحاظ سطح زبان انگلیسی، دادرای جایگاه قابل قبولی باشند تا بتوانند نوشته شما را به طور اصولی مورد ارزیابی قرار دهند. 


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید