۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

زبان انگلیسی و چگونگی کسب مهارت در آن


زبان انگلیسی و یادگیری و تسلط بر آن، یکی از مسائل مهم در بحث آموزش می‌باشد. امروزه با توجه به اینکه انگلیسی‌زبان بین‌المللی بوده و کتاب‌های مرجع علمی


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1606نفر

زبان انگلیسی و چگونگی کسب مهارت در آن

زبان انگلیسی و یادگیری و تسلط بر آن، یکی از مسائل مهم در بحث آموزش می‌باشد. امروزه با توجه به اینکه زبان انگلیسی‌ زبان بین‌المللی بوده و بسیاری از کتاب‌ های مرجع علمی به زبان انگلیسی منتشر می‌ شوند، یادگیری زبان انگلیسـی و سعی در تسلط بر آن، از الزامات می‌باشد. آن دسته از افراد علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی که قدم در مسیر یادگیری زبان می‌گذارند، می‌توانند از ابزارها و تکنیک‌هایی در مسیر آموزش زبان استفاده نموده و بدین ترتیب، مهارت‌های زبانی خود را ارتقاء دهند. در ادامه به بیان نکاتی در خصوص چگونگی کسب مهارت در زبان انگلیسی می‌پردازیم.

زبان انگلیسی و نکات کاربردی در خصوص یادگیری و تسلط بر آن

یک دوره آموزشی زبان در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید

از جمله نکاتی که شما به عنوان زبان‌آموز در فرایند مطالعه زبان انگلیسی می‌توانید مورد توجه قرار دهید، گذراندن دوره‌های آموزش زبان در کشورهای انگلیسی زبان می‌باشد. این امر به شما کمک می‌کند که بتوانید زبان انگلیسی را از مدرسین بومی و افرادی که زبان مادری‌شان انگلیسی است، فرا بگیرید. در نتیجه، تلفظ و لهجه انگلیسی شما بسیار نزدیک‌تر به افراد انگلیسی زبان خواهد شد.


بیشتر بخوانید : نکاتی به منظور ارتقاء سطح زبان انگلیسـی


با افراد انگلیسی زبان نشست و برخاست نمایید

وقتی برای ادامه تحصیل و یا گذراندن دوره آموزش زبان، به یک کشور انگلیسی زبان مسافرت می‌کنید، به منظور موفقیت در مطالعه زبان انگلیسی ، می‌بایست با افراد بومی آن کشور نشست و برخاست کرده و صرفاً به معاشرت با هموطنان و هم زبانان خود اکتفا نکنید. معاشرت با انگلیسی زبان ها به شما کمک می کند که خود را ملزم به انگلیسی صحبت کردن نموده و از مهارت های زبانی خود حد اکثر استفاده را به منظور انتقال پیام خود به این افراد نمایید.

دوره کارآموزی خود را در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانید

از دیگر مواردی که به منظور کسب موفقیت در صحبت کردن به زبان انگلیسی می‌توانید انجام دهید، کار کردن و یا گذراندن دوره کارآموزی در یک کشور انگلیسی زبان می‌باشد. انجام این کار به شما کمک می‌کند که زبان انگلیسی را به خوبی و به صورت کاملاً کاربردی فرا بگیرید. زیرا هم با افراد بومی آن کشور وارد مکالمات روزمره می شوید و هم اصطلاحات کاربردی متناسب با شغل و مهارت خود را به خوبی فرا خواهید گرفت.


بیشتر بخوانید : گرامر در آموزش زبان – نقش آموزش گرامر در فرایند یادگیری زبان


در ابتدای مسیر یادگیری زبان از دیکشنری های آموزشی استفاده کنید

همان‌طور که در مقالات گذشته مطرح شد، در مسیر یادگیری زبان، استفاده از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی به علاقه مندان به یادگیری زبان توصیه می‌شود. اما استفاده از این دیکشنری، برای زبان آموزان مبتدی دشوار بوده و ممکن است در خصوص استفاده از آن، دچار ترس و یا ناامیدی شوند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی ،از دیکشنری‌ های آموزشی استفاده کنند تا به تدریج با کسب مهارت های اولیه زبانی، بتوانند از دیکشنری های کامل و مرجع استفاده نمایند.

زبان انگلیسی و چگونگی کسب مهارت در آن

در کلاس آموزش زبان تکالیف خود را منظم انجام دهید

به منظور کسب نتایج بهتر در مسیر مطالعه زبان انگلیسی ، می‌بایست در کلاس زبان و دوره آموزشی خود، تمرین‌ها و تکالیف خود را به طور منظم و پیوسته انجام دهید. از انباشتن تکالیف و انجام ندادن آن اجتناب بورزید، زیرا این امر، فرایند یادگیری شما را کند کرده و دیرتر به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

در مسیر یادگیری زبان سریع دلسرد نشوید

ممکن است در حین یادگیری زبان انگلیسی سرعت شما کم بوده و به‌کندی پیشرفت کنید. در این صورت، نمی‌بایست سریع دلسرد و ناامید شوید. به این فکر کنید که همه افرادی که می‌توانند به‌ خوبی انگلیسی صحبت کنند، زمانی در موقعیت فعلی شما قرار داشته‌ اند. بنابراین، مثبت بیندیشید و مدام در خود ایجاد انگیزه نمایید تا بتوانید با سرعت بیشتری مسیر یادگیری زبان را طی نمایید.


بیشتر بخوانید : حفظ کلمات به‌طور طبیعی و نقش آن در فرایند آموزش زبان


به کلمات انگلیسی دارای تلفظ‌ های مشابه توجه نمایید

برخی کلمات در زبان انگلیسی دارای تلفظ های یکسان ولی معانی متفاوت می‌ باشند. از جمله این کلمات می‌توان به دو کلمه ""hear و "here" اشاره نمود. شناسایی و یادگیری چنین کلماتی، منجر به افزایش مهارت‌ های زبانی شما خواهد گردید.

دیگر نکات کاربردی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی

مکان آرام و راحتی برای مطالعه انتخاب نمایید

به منظور کسب نتیجه بهتر و حصول موفقیت در مسیر یادگیری زبان، می‌بایست مکانی آرام برای مطالعه خود انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی و با تمرکز بیشتر به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی بپردازید.

در کلاس های آموزشی، بر یادگیری زبان تمرکز نمایید 

در کلاس زبان انگلیسی حواس خود را جمع نموده و از خیره شدن به پنجره و ... خودداری کنید تا بتوانید مطالعه زبان انگلیسی را با دقت و پشتکار بیشتر و با موفقیت پشت سر بگذارید.


بیشتر بخوانید : لهجه در آموزش زبان – چرا خارجی ها عمدتاً لهجه دارند؟


از یادگیری خود لذت ببرید

ما همواره وقتی از چیزی لذت ببریم، بهتر می‌توانیم آن را فرابگیریم. بنابراین سعی کنید از آموزش زبان انگلیسـی لذت ببرید تا بتوانید فرایند یادگیری خود را تسریع نمایید. اگر از روش های آموزشی کسل کننده و منسوخ استفاده می کنید، این روش ها را کنار گذاشته و از روش های نوین و ابزارهای جذاب برای یادگیری زبان استفاده نمایید.

نفس عمیق بکشید

اگر هنگام صحبت به زبان انگلیسی در جمع عصبی می‌شوید، پیش از انگلیسی صحبت کردن، ابتدا دو نفس عمیق بکشید. با انجام این کار، احساس راحتی نموده و قادر خواهید بود خود را کنترل کرده و با آرامش و اعتماد به نفس در میان جمع دوستان خود صحبت نمایید.

زبان انگلیسی و چگونگی کسب مهارت در آن

دائماً در خود ایجاد انگیزه نمایید

هر گاه در مسیر یادگیری زبان انگلیسی بی‌انگیزه و دلسرد شدید، گذشته را مرور کنید. کتاب‌هایی که خوانده‌اید و CD هایی که گوش کرده‌اید را نگاه کنید. در کمال تعجب خواهید دید که دانش زبانتان نسبت به گذشته تا چه میزان افزایش پیدا کرده است. با یادآوری این موضوع به خودتان، می‌توانید با انگیزه و انرژی بیشتری به یادگیری زبان ادامه دهید.


بیشتر بخوانید : خودآموزی زبان و نکاتی در خصوص تسریع این فرایند


بیش از اندازه به دیکشنری خود متکی نباشید

اگر چه استفاده از دیکشنری در مسیر یادگیری زبان اجتناب‌ ناپذیر می‌باشد، اما نمی‌بایست فراموش کنید که دیکشنری، تنها یک ابزار بوده و نمی‌بایست تمام اتکای شما بر استفاده از آن باشد. سعی کنید که وقتی یک متن انگلیسی مطالعه می‌کنید، ابتدا معنی کلمات جدید را حدس بزنید. از ابتدا به سراغ جستجوی کلمات جدید در دیکشنری نباشید.

برای یادگیری زبان بهانه نیاورید!

به یاد داشته باشید که هیچ‌ گاه برای یادگیری زبان انگلیسی خیلی زود و یا خیلی دیر نیست. برای یادگیری، بهانه‌ تراشی نکنید و سعی کنید در هر سن و سالی که هستید، آموزش زبان را شروع کنید. اگر اکنون شروع نکنید، سال دیگر، فرصت کمتری خواهید داشت.

شکل‌های مختلف ادای کلمات انگلیسی را بیاموزید

برخی کلمات در زبان انگلیسی، به چندین شکل تلفظ می‌گردند. سعی کنید اشکال مختلف تلفظ این کلمات را در زبان انگلیسی فرا بگیرید. بدین ترتیب، به تسلط بیشتری در مهارت های زبانی خود دست پیدا خواهید نمود. 


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید