۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

عکاسی با ایفون چگونه است ؟


عکاسی با آیفون یکی از کار های جذاب این روز هاست . با یادگیری این کار از خرید دوربین عکاسی بی نیاز میشین . ما اینجا هستیم تا صفر تا صد عکاسی رو بهتون یاد بدیم.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1495نفر

عکاسی با ایفون چگونه است ؟

اغلب مردم هنگامی که با آخرین تولیدات تکنولوژی مانند موبایل و دوربین یا تلویزیون روبرو می‌شوند مایلند ان را بخرند. معمولا آخرین نسخه‌ها امکانات بسیار بیشتری نسبت به قبلی‌ها دارند. ایفون یکی از این تولیدات است که با وجود قیمت گران ان در بازار ایران فروش خوبی داشت. برنامه‌ریزی متفاوت ایفون کاربران را در ابتدا با کمی سردرگمی روبرو کرد. نخستین نظرات این بود که نمی‌شود با دوربین ایفون عکاسی حرفه‌ای کرد. اما اگر توانایی و دانش درست داشته باشید، عکاسی با آیفون حرفه‌ای هم می‌شود. در این مقاله با هم به بررسی عکاسی کردن با آیفون میپردازیم.

اگر تمایل به یادگیری کامل عکاسی دارین میتونین در دوره عکاسی ما شرکت کنین .

توجه به چند نکته در عکاسی با آیفون :


آیفون گوشی پیشرفته‌ای است. اخرین ورژن ان با سه لنز است. ترکیب این سه لنز عکاسی ایفون را به قدرت لنز عکاسی سی و پنج میلیمتری نزدیک می‌کند ایکون‌های عکاسی با آیفون مانند همه گوشی‌هاست. منتها در گوشی ایفون قدرت‌ بالاتری نسبت به گوشی‌های دیگر برای عکاسی وجود دارد. در عکاسی با گوشی ایفون توجه به برخی نکات باعث می‌شود عکس‌های شما حرفه‌ای به نظر برسد.  • مواظب لنز گوشی باشید:

حتی در پیشرفته‌ترین دوربین‌های عکاسی توجه به این نکته ضروریست که غبار وارد لنز گوشی نشود. در هنگام عکاسی با آیفون نیز توجه به این امر مهم است زیرا غبار نشسته بر لنز عکاسی گوشی، ممکن است به شما عکس نامطلوب بدهد. کیف یا جیب و حتی دست انسان، معمولا الودگی دارد، هنگامی که گوشی را در این مکان‌ها قرار می‌دهیم، روی لنز را می‌پوشاند، لنز را تمیز کنید.

  • روی سوژه تمرکز نمایید:

دوربین فوکوس خوبی دارد، فوکوس یعنی تمرکز کردن روی سوژه. این که شما عکس یک منظره را بگیرید عالی‌ست، اما بتوانید در میان یک منظره بزرگ پروانه‌ای نشسته بر گل سرخ را شکار کنید نهایت یک رویاست. هنگام عکاسی با موبایل ایفون این امکان برای شما فراهم شده است. از ان بهره ببرید. نشانه فوکوس کردن در زمان عکاسبرداری با ایفون مربع زرد رنگی است که وسط  ان است. حتی در حال حرکت هم می‌توان از سوژه عکاسی کرد.

 

عکاسی با گوشی آیفون

 

  • یاری از خورشید در زمان تاریکی :

تعجب نکنید!  عکاسی با آیفون برای شما این امکان را فراهم نموده است. وقتی روی نقطه‌ای تمرکز کردید و نور کم بود، کنار ایکون فوکوس یک خورشید کوچک ظاهر می‌شود. لمس این خورشید به شما کمک می‌کند میزان نوردهی روی سوژه بیشتر شود و شما عکس بهتری بگیرید.

  • در زمان عکاسی با آیفون، زوم نه!

اگر می‌خواهید از یک منظره کامل عکس بگیرید و دوربین شما ایفون است، زوم کردن باعث می‌شود بخشی از کیفیت کار از بین برود. دوربین ایفون زوم دیجیتال دارد نه زوم اپتیکال! زوم اپتیکال بدون کاهش کیفیت تصویر روی سوژه زوم می‌کند. در عوض جلوتر بروید، عکس منظره دلخواهتان را بگیرید و در زمان ویرایش ان را کراپ کنید تا تصویرتان زیبا و کامل باشد.

  • گوشی در حال سکون:

چه در حال حرکت باشید، چه ساکن، چه سوژه شما پرنده باشد چه ساختمان! هنگام عکاسی، گوشی خودتان را در حالت سکون قرار دهید. لرزش گوشی موجب تار شدن عکس می‌شود. هر چه لرزش گوشی بیشتر باشد، عکس تار‌تر خواهد بود. تاری و کدری عکس از کیفیت ان می‌کاهد و قرار است شما یک عکس حرفه‌ای در عکاسی با آیفون داشته باشید.

  • استفاده صفحه Grid گوشی ایفون

ایفون گرید یک صفحه بنام گرید دارد. این صفحه کاری را انجام می‌دهد که ذهن عکاسان حرفه‌ای برای ان اموزش دیده است. یعنی صفحه گوشی را به صورت افقی و عمودی سه قسمت می‌کند. عکاسان حرفه‌ای بطور ذهنی سوژه را کنار خط میانی و یا نقاط برخورد خطوط با یکدیگر می‌گیرند.

  • خطوط هدایت‌گر یک همکار ویژه:

در عکاسی با آیفون و یا هر گوشی دیگری استفاده از خطوط هدایت‌گر خیلی مهم است. خطوط هدایتگر به شما کمک می‌کند تا بتوانید مرکز سوژه را پیدا کنید. البته مطلب به این سادگی نیست، شما باید بارها و بارها از زاویه دیدهای متفاوت از سوژه عکس بگیرید، تا در نهایت به یک عکس زیبا برسید.کادربندی در عکاسی با گوشی ایفون مساله مهمی است که هرگز نباید ندیده گرفته شود.

 

کادر بندی با گوشی آیفون

 

  • کادربندی در عکاسی با آیفون:

ایفون یک گوشی و یا در حقیقت برای کار شما یک دوربین عکاسی سبک است. شما می‌توانید با تغییر مکان خودتان کادر بندی در عکاسی را مدام تغییر دهید تا به بهترین کادر بندی برسید. مهم نیست چقدر عکس خراب می‌شود، خوشبختانه در عکاسی با آیفون که دوربین دیجیتال است هزینه‌ای به شما تحمیل نمی‌شود. صدها عکس بگیرید و در نهایت هرچه را که دوست ندارید، پاک کنید تا حافظه گوشیتان سبک شود. زاویه دیدتان را تغییر دهید. انقدر از زاویه‌های متفاوت عکس بگیرید تا سرانجام به انچه می‌خواهید برسید. حتی گاهی لازم است برای حذف پس زمینه‌های شلوغ از بالا به پایین عکس بگیرید. دارز بکشید و از پایین به بالا عکس بگیرید، مساله عکس حرفه‌ای است.

همچنین می توانید در دوره تدوین استراتژی محتوا شرکت بفرمایید.


source :

iphone photography

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


سمیرا مرادی
۱۳۹۹-۸-۵ممنون . مفید بود :)
اسکیلرن
۱۳۹۹-۸-۷خوشحالیم که مورد توجهتون قرار گرفته


حسین افتخاری
۱۳۹۹-۸-۲۵با این دوربین میشه توی کلاس عکاسی شرکت کرد ؟
اسکیلرن
۱۳۹۹-۸-۲۵برای شرکت توی دوره اموزش عکاسی باید از دوربین های DSLR استفاده کنید . چون مباحث کلاس عمیق هستند و روی این دوربین ها امکان پیاده سازی ندارن .