۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

هدف از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟


هدف از یادگیری زبان انگلیسی در چگونگی روند یادگیری زبان آموزان نقش مؤثری ایفا می‌نماید. داشتن هدف و انگیزه برای انجام هر کاری بسیار تعیین کننده بوده


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1230نفر

هدف از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

هدف از یادگیری زبان انگلیسی در چگونگی روند یادگیری زبان آموزان نقش مؤثری ایفا می‌نماید. داشتن هدف و انگیزه برای انجام هر کاری بسیار تعیین کننده بوده و می‌توان هدف را به موتور انجام آن فعالیت تشبیه نمود. بنابراین، پیش از یادگیری زبان، می‌بایست هدف از یادگیری زبان انگلیسی را برای خود تعریف کرده و سپس با توجه به هدف خود، اقدام به یادگیری نمایید. نوع مطالعه زبان انگلیسی بسته به نوع هدف از یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند متفاوت باشد.

اگر می‌خواهید پزشک شوید، می‌بایست در زبان انگلیسی بیش از هر چیز به دنبال یادگیری اصطلاحات پزشکی باشید. اگر مهمان دار هواپیما هستید، اصول ایمنی هواپیما و همچنین مکالمات عادی در خصوص خوشامدگویی به مسافران و چگونگی پذیرایی از آنها برای شما در اولویت می‌باشد.

در ادامه به بیان برخی موارد در خصوص هدف از یادگیری زبان انگلیسی می‌پردازیم.

همچنین می توانید در دوره تدوین استراتژی محتوا شرکت بفرمایید.


برخی موارد در خصوص هدف از یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان رسمی یک چهارم از کشورهای جهان

400 میلیون نفر در دنیا زبان انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود مورد استفاده قرار می‌دهند. علاوه بر این، زبان انگلیسی زبان رسمی مردم یک چهارم از کشورهای دنیا می‌باشد. بنابراین، هدف از یادگیری زبان انگلیسی توسط علاقه‌مندان به یادگیری این زبان، می‌تواند تعامل با مردم انگلیسی زبان در حوزه های مختلف و آشنایی با فرهنگ و نحوه زندگی آنها باشد.

جستجوی شغل در کمپانی‌های بین‌المللی

کمپانی‌های بزرگ معتبر و بین‌المللی، در بسیاری مواقع اقدام به جذب نیروی کار متخصص از میان افراد غیر بومی می‌نمایند. اگرچه بسیاری از این کمپانی‌ها چند ملیتی می‌باشند، اما هنگام جذب نیروی کار از هر ملیتی، شرط تسلط بر زبان انگلیسی را جزء شروط اصلی مطرح می‌نمایند. بنابراین، هدف از یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند دستیابی به فرصت‌های شغلی ارائه شده در کمپانی‌های بین‌المللی باشد.

هدف از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

دیگر موارد در خصوص هدف از یادگیری زبان انگلیسی

دسترسی به منابع خبری بین‌المللی

هدف از یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند دسترسی به منابع خبری بین‌المللی باشد. بسیاری از منابع خبری موجود در سرتاسر جهان، محتوای خود را به زبان انگلیسی تولید کرده و در اختیار مخاطبین خود قرار می‌ دهند. بسیاری از افراد علاقه‌مند به خبر، از شنیدن و یا خواند خبر ترجمه شده امتناع ورزیده و ترجیح می‌دهند که اخبار روز دنیا را مستقیماً از منابع خبری بین المللی و به زبان انگلیسی دنبال کنند. بنابراین، دسترسی به منابع خبری بین‌المللی، می‌تواند هدف از یادگیری زبان انگلیسی برای بسیاری از علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی باشد.

تسلط بر علائم و هشدارها

همان‌طور که مطلع می‌باشید، بسیاری از تابلوهای هشداردهنده در کشورهای مختلف دنیا به زبان انگلیسی ترجمه می‌شوند. شما با تسلط بر زبان انگلیسی قادر خواهید بود که هنگام مسافرت با هواپیما، متوجه هشدارهای اعلام شده در سالن فرودگاه و همچنین در داخل هواپیما شوید. همچنین، برنامه زمانی قطار را که به زبان انگلیسی ارائه می‌گردد، مطالعه کرده و برای سفر خود برنامه ریزی نمایید. در انتها، قادر خواهید بود که پیام تابلوها و علائم هشدار دهنده را به خوبی درک نمایید.

بنابراین، هدف از یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند آشنایی زبان آموزان با علائم و پیام‌های هشدار دهنده حین سفر و ... باشد.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید