۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ - نقش قلم موها در خلق آثار هنری با دیجیتال پینتینگ


قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ ابزارهای بسیار مهم و کلیدی بوده و کاربران هنگام استفاده از آنها می باید دقت لازم را مبذول دارند.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 3014نفر

قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ - نقش قلم موها در خلق آثار هنری با دیجیتال پینتینگ

قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ ابزارهای بسیار مهم و کلیدی بوده و کاربران هنگام استفاده از آنها می باید دقت لازم را مبذول دارند. در هنگام مقایسه قلم موهای سنتی با قلم موهای آماده موجود در محیط فتوشاپ، متوجه تفاوت های زیادی بین آنها می شویم.

در نقاشی سنتی، شما می توانید از قلم موها برای کشیدن کادر دور تصویر استفاده نموده و حاشیه ها را به دلخواه خود و بنا به کاربرد آن، شلوغ و یا منظم بکشید. اما قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ مسیر خاص خودشان را داشته و کاربران، کنترل چندانی بر روی آنها ندارند. به عبارت دیگر، هنگام کار با فتوشاپ، با تعداد زیادی از قلم موهای آماده مواجه هستیم و موارد بیشتری را نیز می توان دانلود نموده و به قلم موهای خود اضافه نماییم.

قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ | نقش قلم موها در خلق آثار هنری با دیجیتال پینتینگ

اما اکنون این سوال مطرح می گردد که اگر در هنگام استفاده از قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ کاربران آزادی عمل نداشته و قلم موها طبق الگوهای پیش فرض خود عمل نمایند، در این صورت کاربران، کنترل خود را بر روی اثر هنری خود از دست خواهند داد. در حقیقت می توان این طور نتیجه گیری نمود که استفاده از قلم موها در دیجیتال پینتینگ، موجب کاهش خلاقیت کاربران می گردد. در ادامه به بررسی و مقایسه قلم موهای ساده و قلم موهای پیچیده موجود در محیط فتوشاپ می پردازیم.


بیشتر بخوانید: دیجیتال پینتینگ چیست ؟


قلم موها در دیجیتال پینتینگ ، قلم موهای ساده یا قلم موهای پیچیده؟

هنرمندان حرفه ای در هنگام خلق آثار هنری خود، از قلم موهای ساده استفاده نموده و تنها گهگاه از قلم موهای پیش فرض پیچیده فتوشاپ استفاده می نمایند. علت این امر این است که استفاده از قلم موهای پیچیده، کاربر را تنبل کرده و قادر نخواهد بود که توانایی های خود را در خصوص به کارگیری قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ و اعمال جلوه های مد نظر خود، افزایش دهد.

قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ | نقش قلم موها در خلق آثار هنری با دیجیتال پینتینگ

قلم موهای سفارشی که پیش فرض فتوشاپ می باشند، بسیار مفید و کاربردی می باشند، اما مشکل زمانی به وجود می آید که شما از قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ به عنوان پایه و اساس کار خود استفاده نمایید. با استفاده از این قلم موها و دانلود نمودن قلم موهای بیشتر برای موارد تخصصی تر، کاربران قادر به گسترش توانمندی های خود و پیاده سازی و خلق ذهنیات خود نخواهند بود. به عنوان مثال، کاربران به جای صرف وقت و انرژی برای ترسیم تارهای مو، از قلم موی آماده آن استفاده کرده و به دنبال کسب مهارت لازم در این زمینه نخواهند رفت.


بیشتر بخوانید: استفاده از فتوشاپ در دیجیتال پینتینگ


قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ و مقایسه آنها با قلم موهای سنتی

به منظور کسب مهارت های لازم در زمینه نقاشی، هنرمندان و علاقه مندان به نقاشی می بایست در ابتدا از نقاشی سنتی شروع کنند و تمامی تکنیک های لازم در این زمینه را به درستی یاد گرفته و پیاده سازی نمایند. کاربران پس از کسب مهارت های لازم، می توانند از ابزارهای آماده مختلف مانند قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ استفاده نمایند. به عبارت دیگر، بدون انجام تمرین های زیاد در نقاشی سنتی و کسب مهارت لازم در این زمینه، نمی توان تنها با تکیه بر ابزارهای آماده موجود در فتوشاپ، مانند بهره گیری از قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ به یک نقاش حرفه ای تبدیل شد.

قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ | نقش قلم موها در خلق آثار هنری با دیجیتال پینتینگ

 

.


دوره آموزشی : برگزاری کلاس دیجیتال پینت


 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید