۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

بهترین سن یادگیری زبان دوم چه سنی است؟


معمولاً یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند یا خانواده‌هایی که نگران آینده‌ی کودکان خود هستند، پیدا کردن بهترین سن یادگیری ز...


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1084نفر

بهترین سن یادگیری زبان دوم چه سنی است؟

بهترین سن یادگیری زبان دوم چه سنی است؟

معمولاً یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند یا خانواده‌هایی که نگران آینده‌ی کودکان خود هستند، پیدا کردن بهترین سن یادگیری زبان دوم می‌باشد. نظریه‌های متفاوتی درمورد بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد؛ اما تقریباً تمامی آن‌ها در این مورد به توافق رسیده‌اند که یادگیری زبان بعد از بلوغ سخت‌تر می‌شود و به همین دلیل بزرگسالان معمولاً به تلاش بیشتری برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری احتیاج دارند. تحقیقات حاکی از این هستند که در واقع یادگیری مهارت‌ها، دوره‌ای خاص دارد و فراگرفتن آن‌ها بعد از این دوره سخت‌تر می‌شود.

دانشمندان هنوز به طور قطعی به این نتیجه نرسیده‌اند که چرا یادگیری بعد از این سن کاهش پیدا می‌کند؛ اما معتقدند که دلیل آن را می‌توان با توجه به عوامل اجتماعی و خاصیت انعطاف‌پذیری مغز توضیح داد. البته این به آن معنا نیست که یادگیری زبان انگلیسی در سن بالاتر غیرممکن است. اما دانشمندان علوم شناختی دانشگاه بوستون و هاروارد کشف کرده‌اند که ذهن انسان، تا قبل از 17 سالگی بیشترین میزان آمادگی برای یادگیری زبان دوم را دارد. اگر موارد استثنا را نادیده بگیریم، بعد از این سن نمی‌توانید از لحاظ روان بودن در مکالمه مانند بومی یک کشور انگلیسی‌زبان صحبت کنید. بله، بزرگ شدن هم مشکلات خودش را دارد!

برای مثال در بیشتر کشورها شما بعد از 17 یا 18 سالگی، خانه را ترک می‌کنید، به دانشگاه می‌روید، مسیر زندگی‌تان را تا حدودی مشخص و شغلی تمام‌وقت پیدا می‌کنید. بنابراین ممکن است بعد از این سن، موقعیت اجتماعی یا بیولوژیک شما تغییر کند و تمامی این موارد جزئی می‌تواند در سرعت یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر تأثیر به سزایی داشته باشد. این دانشمندان، نتایج تحقیق خود را به صورت آنلاین منتشر کرده‌اند؛ به این امید که شاید سایر محققان بتوانند اطلاعات دقیق‌تر و بیشتری راجع به این موضوع پیدا کنند و حتی فراتر از حیطه‌ی علوم شناختی، آن را مورد بررسی قرار دهند.

همانطور که گفتیم یادگیری یک زبان خارجی دوره‌ای خاص دارد و پیدا کردن توضیح دقیق‌تری برای این دوره و ویژگی‌های مختص به آن، عامل مهمی برای این موضوع به حساب می‌آید که چرا فقط انسان (و نه حیوانات و دستگاه‌ها) قابلیت یادگیری زبان را دارند. همچنین می‌توان درمورد مسائل دیگری همچون درمان اختلال‌هایی که در زبان مؤثر هستند، تحصیلات مرتبط با زبان‌های خارجه و محرک‌های دوران کودکی نیز به پیشرفت‌های مهمی رسید. بنابراین اگر برایتان سؤال پیش آمده که آیا زمان مناسبی برای فرستادن کودک 7 ساله‌تان به کلاس‌های زبان است یا خیر، بهتر است تعلل نکنید؛ زیرا فرزندتان خیلی زود به 18 سالگی می‌رسد و بعد از آن باید چندین برابر تلاش کند تا به نتیجه‌ای برسد که می‌شد خیلی راحت‌تر در سنین پایین‌تر به آن دست یافت.

 

همچنین می توانید در دوره تدوین استراتژی محتوا شرکت بفرمایید.


منبع: iflscience.com

 

 

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید


//