۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

مزایای یادگیری زبان جدید


مزایای یادگیری زبان جدید قطعا آنقدر چشمگیر و قابل توجه می باشد که امروزه شاهد خیل عظیم مردم در حال یادگیری زبان جدید می باشیم.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1271نفر

مزایای یادگیری زبان جدید

مزایای یادگیری زبان جدید قطعا آنقدر چشمگیر و قابل توجه می باشد که امروزه شاهد خیل عظیم مردم در حال یادگیری زبان جدید می باشیم.

شناسایی مزایای یادگیری زبان جدید می تواند منجر به افزایش انگیزه های افراد در خصوص یادگیری زبان های جدید شود. علاقه مندان به یادگیری زبا های خارجی، عمدتا به دلائل مختلف و با انگیزه های متفاوتی اقدام به یادگیری یک زبان خارجی می نمایند.

در ادامه به بیان برخی مزایای یادگیری زبان جدید می پردازیم.

برخی مزایای یادگیری زبان جدید

کسب مهارت های چندگانه همزمان

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا تحقیقاتی بر روی افراد دو زبانه انجام داده و به بررسی عملکرد این افراد در حین انجام چند کار به طور همزمان پرداختند. دانشمندان به منظور بررسی مزایای یادگیری زبان جدید ، به افراد دو زبانه وظیفه ای محول کرده و سپس در حین انجام کار، آن افراد را متوقف کرده و وظیفه دیگری به آنها محول نمودند. سپس مجددا همین کار را در حین انجام وظیفه جدید دیگری تکرار نمودند.

نتایج حاصل از تحقیقات

نتایج تحقیقات دانشمندان نشان داد که افراد مسلط به دو یا چند زبان، نسبت به افراد تک زبانه، توانایی بیشتری در خصوص هماهنگی میان وظایف محول شده دارند. همچنین، دانشمندان دریافتند که افراد مسلط به یک زبان، در حین انجام چند کار به طور همزمان، بیشتر تمرکز خود را از دست می دهند.

بنابراین، از جمله مزایای یادگیری زبان جدید برای زبان آموزان، می توان به قدرت انجام چند کار به طور همزمان اشاره نمود.

مزایای یادگیری زبان جدید

شکسته شدن محدودیت های ذهنی زبان آموزان

وقتی شما به عنوان یک زبان آموز و یا به عنوان فردی علاقه مند به یادگیری زبان های خارجی اقدام به مطالعه و یادگیری یک زبان جدید می کنید، یعنی توانسته اید بر بسیاری از ترس های خود غلبه نمایید.

این ترس ها، می تواند ترس از عدم یادگیری و عدم موفقیت باشد.

بنابراین، از جمله مزایای یادگیری زبان جدید می توان به شکسته شدن محدودیت های ذهنی افراد و غلبه زبان آموزان بر ترس و ناتوانی اشاره نمود.

دیگر مزایای یادگیری زبان جدید

تقویت حافظه زبان آموزان

از دیگر مزایای یادگیری زبان جدید تقویت حافظه زبان آموزان می باشد. هنگامی که شما یک زبان جدید را فرا می گیرید، تعداد زیادی کلمه جدید و قواعد گرامری را در ذهن خود جای می دهید. بنابراین، با تسلط بر یک زبان جدید، علاوه بر تقویت ذهن شما  و فعال تر شدن آن، حافظه تان نیز قوی تر خواهد گردید.

این امر، موضوعی است که به لحاظ علمی نیز به اثبات رسیده است.

ارتقاء قدرت تصمیم گیری زبان آموزان

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط محققان دانشگاه شیکاگو، افراد چند زبانه، تصمیمات منطقی تری نسبت به افراد تک زبانه اتخاذ می نمایند. هر زبان، دارای نکات ظریفی است که ناخودآگاه بر روی قضاوت و تصمیم گیری افراد مسلط بر آن زبان اثر می گذارد.

افراد دوزبانه، دارای اعتماد به نفس بیشتری نسبت به افزاد تک زبانه می باشند. آنها می توانند به هر دو زبان فکر کرده و تصمیم بگیرند.

بنابراین، از دیگر مزایای یادگیری زبان جدید می توان به ارتقاء قدرت تصمیم گیری زبان آموزان اشاره نمود.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید