۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

بک‌گراند دیجیتال پینتینگ - بایدها و نبایدهای رنگ سفید بک گراند


بک‌گراند دیجیتال پینتینگ بسیار مهم بوده و هنرمندان در هنگام خلق اثر خود، در ابتدا می‌بایست رنگ مناسبی برای بک‌گراند اثر خود انتخاب نمایند. استفاده از


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 4113نفر

بک‌گراند دیجیتال پینتینگ - بایدها و نبایدهای رنگ سفید بک گراند

بک‌گراند دیجیتال پینتینگ بسیار مهم بوده و هنرمندان در هنگام خلق اثر خود، در ابتدا می‌بایست رنگ مناسبی برای بک‌گراند اثر خود انتخاب نمایند. استفاده از رنگ مناسب برای بک‌گراند در دیجیتال پینتینگ، می‌تواند در ارائه هر چه بهتر آثار هنری تولید شده با این متد، نقش به سزایی داشته باشد.

استفاده از رنگ بسیار روشن برای بک‌گراند در دیجیتال پینتینگ و یا رنگ بسیار تیره برای بک‌گراند در دیجیتال پینتینگ، به لحاظ بصری تأثیرات نامطلوبی بر مخاطبین و بازدیدکنندگان از این آثار هنری خواهد داشت. در ادامه به بیان نکاتی در خصوص چگونگی انتخاب مناسب بک‌گراند دیجیتال پینتینگ هنگام خلق آثار هنری توسط هنرمندان می‌پردازیم.

اجتناب از رنگ سفید بک‌گراند دیجیتال پینتینگ

در نقاشی سنتی، هنرمندان از بک‌گراند سفید استفاده می‌نمایند، زیرا قرار دادن رنگ‌های تیره بر روی بک‌گراند سفید، ساده‌تر از قرار دادن بر روی بقیه بک‌گراندها به نظر می‌رسد. اما در نقاشی دیجیتالی، این امر ضرورتی ندارد. رنگ سفید بک‌گراند دیجیتال پینتینگ، یک برگه سفید را به ذهن بازدیدکننده متبادر می‌نماید. اکنون اگر شما به عنوان یک هنرمند، از هر رنگی بر روی این بک‌گراند سفید استفاده نمایید، در قیاس با رنگ سفید استفاده شده در بک‌گراند، این رنگ، بسیار تیره به نظر می‌رسد. تمامی سایه‌ها نیز بسیار تیره به نظر خواهد رسید.

در حقیقت، به دلیل اینکه شما از روشن‌ترین بک‌گراند ممکن استفاده نموده‌اید، تمامی رنگ‌ها در قیاس با این بک‌گراند، تیره به نظر خواهد رسید.


بیشتر بخوانید: دیجیتال پینتینگ چیست ؟


رنگ مناسب بک‌ گراند دیجیتال پینتینگ چه رنگی می‌باشد؟

هنرمندان حرفه‌ای، می‌توانند از رنگ‌های دلخواه خود برای بک‌گراند دیجیتال پینتینگ استفاده نموده و کار خود را نیز به بهترین شکل ممکن ارائه نمایند. اما هنرمندان در سطح مبتدی‌تر، می‌بایست در ابتدا با تئوری رنگ‌ها آشنایی پیدا نمایند تا هنگام به کار بردن رنگ‌های دیگر بر روی بک‌گراند کار خود، با مشکل مواجه نگردند. استفاده از بک‌گراند خنثی، یعنی بک‌گراند طوسی 50% می‌تواند راه حل تضمین کننده در این خصوص باشد. علاوه بر توجه به بک‌ گراند دیجیتال پینتینگ، هنرمندان می‌بایست به موارد دیگری چون کنتراست رنگی نیز توجه نمایند.

بک‌گراند دیجیتال پینتینگ |بایدها و نبایدهای رنگ سفید بک گراند

کنتراست بالا و به کار بردن تضاد رنگی زیاد، چندان توصیه نمی‌گردد. بعضاً مشاهده می‌گردد که کاربران هنگام دیدن آثار هنری دیجیتال پینتینگ، از لپ‌تاپ استفاده می‌نمایند. این امر سبب می‌گردد که اگر بازدیدکنندگان از زوایای مختلف به اثر هنری مزبور نگاه کنند، کیفیت تصویر هنگام مشاهده، دستخوش تغییر شده و نتوانند تصویر را باکیفیت واقعی خود ببینند.


بیشتر بخوانید: قلم مو ها در دیجیتال پینتینگ


به منظور اجتناب از این امر، فتوشاپ ابزاری به نام Levels دارد که هنرمندان می‌توانند هنگام خلق آثار خود، با استفاده از این ابزار، میزان سایه‌های حاکم بر اثر خود را کنترل و تنظیم نموده و بدین ترتیب، اثر خود را به بهترین نحو ممکن در معرض دید بازدیدکنندگان آثار و مخاطبین خود قرار دهند.

در این مقاله به بررسی استفاده از رنگ سفید بک‌گراند دیجیتال پینتینگ پرداخته و بایدها و نبایدهای حاکم بر این امر را مورد مطالعه قرار دادیم. همچنین، در ادامه به معرفی ابزار Levels در فتوشاپ پرداختیم و بیان نمودیم که با استفاده از این ابزار، هنرمندان قادر خواهند بود که کنتراست مناسبی برای آثار خود تنظیم نمایند.

 


دوره آموزشی : دوره دیجیتال پینت


 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید