۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

ترفندهای دیجیتال پینتینگ - تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های دیجیتال پینتینگ


ترفندهای دیجیتال پینتینگ و تقویت مهارت‌ها در این خصوص، از جمله مواردی است که هنرمندان می‌بایست مورد توجه قرار دهند.ترفندهای دیجیتال پینتینگ می‌توانند منجر


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1962نفر

ترفندهای دیجیتال پینتینگ - تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های دیجیتال پینتینگ

ترفندهای دیجیتال پینتینگ و تقویت مهارت‌ها در این خصوص، از جمله مواردی است که هنرمندان می‌بایست مورد توجه قرار دهند.ترفندهای دیجیتال پینتینگ می‌توانند منجر به تسهیل فرایند خلق آثار هنری گردند. زمانی که شما برای نخستین بار یک تبلت گرافیکی در دست می‌گیرید، بسیار دشوار است که ایده‌های ناب خود را پیاده‌سازی نکرده و به تصویر نکشید. اما عمدتاً آنچه شما پیاده‌سازی می‌نمایید، به زیبایی تصورات شما نمی‌باشد. به منظور پیاده‌سازی هر چه بهتر ایده‌ها در دیجیتال پینتینگ، شما می‌بایست از ترفندهای دیجیتال پینتینگ استفاده نمایید. و به منظور آشنایی با ترفندهای دیجیتال پینتینگ شما می‌بایست تمرین‌هایی انجام دهید که منجر به تقویت مهارت‌ها و توانمندی‌های شما در دیجیتال پینتینگ خواهد گردید. در ادامه به بیان برخی از این تمرین‌ها می‌پردازیم.

تمرین‌هایی به منظور آشنایی با ترفندهای دیجیتال پینتینگ

تنها با نور نقاشی کنید

ترفندهای دیجیتال پینتینگ | تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های دیجیتال پینتینگ

یکی از ترفندهای دیجیتال پینتینگ این است که هنرمندان تنها با نور نقاشی بکشند. ما عمدتاً بر روی بوم سفید نقاشی می‌کشیم و به نشان دادن نور و سایه در نقاشی خود معتقد می‌باشیم. اما در حقیقت چیزی به نام سایه، مفهوم مستقلی نداشته و همان فقدان نور می‌باشد.

اما اگر با یک بوم سیاه نقاشی خود را شروع کنید، تنها نیاز به نشان دادن نور در نقاشی خود دارید. در این حالت سایه خودبه‌خود نشان داده می‌شود. این امر یکی از ترفندهای دیجیتال پینتینگ می‌باشد.

گام اول: یک طرح اولیه از شیء مورد نظر خود آماده نمایید.

گام دوم: رنگ‌ها را معکوس نمایید و رنگ بک‌گراند کار خود را به مشکی تبدیل نمایید.

گام سوم: opacity طرح خود را کاهش دهید.این اقدام، از دیگر ترفندهای دیجیتال پینتینگ می باشد.

گام چهارم: از دیگر ترفندهای دیجیتال پینتینگ این است که منابع نور را در کار خود تعیین نمایید. حدس بزنید که نور به کدام قسمت‌ها می‌رسد و سپس این قسمت‌ها را در طرح خود با رنگ سفید نقاشی کنید.

گام پنجم: این نور اصلی به زمین می‌تابد و بنابراین، نور محیط را در زیر شیء ایجاد می‌نماید. از شرایط به وجود آمده برای بیشتر سایه دادن به شیء استفاده نمایید. این بار از سایه تیره‌تر استفاده نمایید.

گام ششم: در این مرحله، شما می‌توانید به تمرین خود پایان دهید و یا اینکه می‌توانید جلوتر رفته و کار خود را بهبود ببخشید.

رنگ‌های خود را محدود کنید

از دیگر ترفندهای دیجیتال پینتینگ محدود نمودن رنگ‌ها در حین نقاشی می‌باشد. رنگ‌های زیادی در مجموعه رنگ‌های نرم‌افزار فتوشاپ وجود دارند که می‌توانند موجب گیج شدن کاربران گردند.

ترفندهای دیجیتال پینتینگ | تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های دیجیتال پینتینگ

برای بیشتر اشیاء پالت رنگی محدودی شامل دو یا سه رنگ اصلی و یک یا دو رنگ فرعی برای جزئیات وجود دارد. اگر از رنگ‌های بیشتری استفاده نمایید، نقاشی شما طبیعی به نظر نخواهد رسید.

برای تمرین کار با رنگ‌ها بدون صرف وقت زیاد، می‌بایست از ترفندهای دیجیتال پینتینگ استفاده نمایید. پیش از شروع کار یک طرح رنگی محدود برای خود در نظر بگیرید.

همچنین برای تسهیل کار خود، برای هر رنگ از قسمت تنظیم رنگ یا تنظیم اشباع فتوشاپ سایه‌هایی ایجاد نمایید.

اکنون با استفاده از این ترفندهای دیجیتال پینتینگ می‌توانید نقاشی خود را آغاز نمایید.

گام اول: اولین گام در خصوص پیاده سازی ترفندهای دیجیتال پینتینگ کشیدن شیء مورد نظر با رنگ‌های سایه می باشد.

گام دوم: از رنگ‌های نیمه‌روشن برای رنگ‌آمیزی تمامی نواحی بجز شیارها و درزها استفاده نمایید.این کار، از دیگر ترفندهای دیجیتال پینتینگ می باشد.

گام سوم: از دیگر ترفندهای دیجیتال پینتینگ این است که از رنگ‌های اصلی برای رنگ‌آمیزی قسمت‌های روشن استفاده نمایید.

گام چهارم: از رنگ روشن منعکس شده برای رنگ‌آمیزی سمت مقابل منبع نور استفاده نمایید.

گام پنجم: نقاشی خود را خاتمه دهید! اکنون شما می‌توانید تأکیدهای رنگی به قسمت‌های موردنظر نقاشی خود اعمال نمایید. اما این اعمال رنگی نمی‌بایست منجر به تغییرات چشمگیری شود.

ترفندهای دیجیتال پینتینگ | تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های دیجیتال پینتینگ

همان‌طور که ملاحظه می‌نمایید،استفاده از ترفندهای دیجیتال پینتینگ می‌تواند منجر به افزایش سرعت هنرمندان گردد. اگر در ابتدای نقاشی خود برای پالت رنگی خود برنامه‌ریزی نمایید، فرایند نقاشی سریع‌تر و راحت‌تر پیش خواهد رفت. همچنین، شما می‌توانید پیش از ورود به جزئیات، ترکیب‌های رنگی مختلفی را آزمایش نمایید و بدین ترتیب در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی نمایید.

 


دوره آموزشی : دوره دیجیتال پینت


 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید