۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

توصیه هایی برای ساخت موشن گرافیک جذاب


در این مقاله چند نکته مفید در رابطه با استایل و ظاهر موشن گرافیک را معرفی می کنیم تا با در نظر گرفتن این نکات ساخت موشن گرافیک جذاب برای شما  آسانتر شود.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1428نفر

توصیه هایی برای ساخت موشن گرافیک جذاب

تولید موشن گرافیک در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کاربردهای موشن گرافیک را می توان در همه جا دید از تبلیغات تلوزیونی گرفته تا تیتراژ ابتدایی فیلم ها. در این مقاله چند نکته مفید در رابطه با استایل و ظاهر موشن گرافیک را معرفی می کنیم تا با در نظر گرفتن این نکات ساخت موشن گرافیک جذاب برای شما  آسانتر شود.

در مورد سبک ظاهری پروژه تصمیم گیری کنید

داشتن یک سبک ظاهری ثابت در طول پروژه برای درگیر کردن مخاطب ضروری است. مراقب باشید که ترکیب رنگی صحنه های شما بدون هدف ناگهان تغییر نکند یا فونت های استفاده شده برای متن ویدئو تفاوت خیلی زیادی با هم نداشته باشند. زیرا در این صورت محتوای تولید شده ناهمانگ می شود و درک آن برای مخاطب مشکل می شود.

پیش از شروع کار با مشتری در مورد سبک ظاهری موشن گرافیک صحبت کنید و در مورد آن تصمیم گیری نمایید. در این مواقع بهتر است چند نمونه کار را به مشتری نشان دهید تا بهتر بتواند ظاهر پروژه خود را تصور نماید. همچنین می توانید طراحی های سریع به همراه ترکیب رنگ مورد نظرتان برای هر صحنه را برای مشتری انجام دهید تا در جریان ایده های شما قرار بگیرد.

هدف موشن گرافیک را به وضوح نمایش دهید

پس از آن که در مورد سبک ظاهری موشن گرافیک تصمیم گیری کردید اطمینان حاصل کنید که مقصود مشتری به خوبی به بیننده نمایانده شود. واضح بودن هدف موشن گرافیک به اندازه ظاهر زیبای آن و افکت های چشم گیر به کار رفته در آن اهمیت دارد. اگر آن چه به مخاطب ارائه می دهید ظاهر خوبی داشته باشد ولی مقصود آن واضح نباشد، پروژه شما کامل نخواهد بود.

در کنار طراحی های گرافیکی زیبا و افکت های جالب توجه سادگی را فراموش نکنید. موشن گرافیکی که ساده و با مقصود روشن و واضح ساخته شده باشد اغلب تاثیرگذار و به یادماندنی خواهد بود. کلید ساخت موشن گرافیک جذاب در سادگی آن است.


بیش تر بخوانید: 4 قدم تا ساخت یک موشن گرافیک حرفه ای


توصیه هایی برای ساخت موشن گرافیک جذاب

در طول فرایند تولید موشن گرافیک وقفه ایجاد کنید

آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده که پس از چند روز یا چند ساعت وقفه به پروژه موشن گرافیک در حال ساخت خود نگاهی بیاندازید و ناگهان متوجه تمام ایراداتی شوید که پیش از آن از نظر شما دور مانده بوده است؟

گاهی ایجاد یک وقفه کوتاه در میان فرایند ساخت موشن گرافیک چنین تاثیری را ایجاد می کند و به نظر می رسد برای اولین بار پروژه خود را می بینید.

تکمیل یک پروژه موشن گرافیک حرفه ای اغب در عرض تنها چند ساعت اتفاق نمی افتد. پیش از شروع پروژه موشن گرافیک بهتر است مراحل کار را برنامه ریزی کنید و در هر مرحله تمرکز خود را حفظ نمایید اما در حقیقت گاهی صرف زمان زیاد بی وقفه روی یک پروژه باعث می شود دید شما محدود شود. پس از مدتی ایرادهای کارتان را به آسانی متوجه نمی شوید و یا به قدری روی قسمت های جداگانه پروژه متمرکز می شوید که هر کدام از این قسمت ها کیفیت بالایی خواهند داشت ولی وقتی در کنار هم قرار می گیرند ارتباط مناسبی در بین آن ها برقرار نمی شود.

بنابراین گاهی وقفه ایجاد کردن در میان مراحل تولید موشن گرافیک به شما کمک می کند نکاتی که از نظرتان دورمانده را بهتر ببینید و بینش کلی خود نسبت به پروژه را حفظ کنید.


بیش تر بخوانید: کلاس آموزش موشن گرافیکیک موشن گرافیک روان و قابل فهم بسازید

ساخت موشن گرافیک جذاب فقط در توجه به ویژگی های ظاهری آن خلاصه نمی شود. چه پروژه ای که در دست دارید موضوع ساده ای داشته باشد چه پیچیده، خیلی مهم است که مخاطب به آسانی جریان آن را بفهمد. هنگام تولید موشن گرافیک تنها از افکت های چشم گیر و طراحی های زیبا برای جلب نظر مخاطب استفاده نکنید. در عوض به این موضوع فکر کنید که چگونه هر صحنه ویدئو به صحنه بعدی مرتبط شود. تلاش کنید چشم بیننده را در طول ویدئو هدایت کنید تا مهمترین موضوع هر صحنه را متوجه شود.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید