۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و نتایج آن - اجتناب از اندازه بسیار بزرگ و اندازه بسیار کوچک


اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ یکی از اشتباهاتی است که کاربران فتوشاپ، عمدتاً مرتکب آن می‌گردند. به منظور باز نمودن بوم جدید، شما می‌توانید


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 1992نفر

اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و نتایج آن - اجتناب از اندازه بسیار بزرگ و اندازه بسیار کوچک

اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ یکی از اشتباهاتی است که کاربران فتوشاپ، عمدتاً مرتکب آن می‌گردند. به منظور باز نمودن بوم جدید، شما می‌توانید از منوی فایل، گزینه New را انتخاب نمایید و یا از کلیدهای ترکیبی ctrl+N استفاده نمایید. این امر ممکن است بسیار ساده به نظر برسد. اما توجه به اندازه بوم نقاشی و اهمیت آن، موضوعی است که عمدتاً از سوی کاربران نادیده گرفته می‌شود. در ادامه به بررسی استفاده از اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و نتایج و آثار آن می پردازیم.

استفاده از بوم نقاشی بسیار کوچک و نتایج اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ

همان طور که تمامی اشیاء در این جهان از اتم تشکیل شده اند، تمامی آثار هنری دیجیتالی نیز از پیکسل تشکیل شده اند. این، امری است که تقریبا همه افراد نسبت به آن آگاهی دارند. اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که چه تعداد پیکسل در هر اثر هنری می بایست تولید شود؟

اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و نتایج آن|اجتناب از اندازه بسیار بزرگ و اندازه بسیار کوچک

اشتباه افراد مبتدی، استفاده از اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ می باشد. این افراد، عمدتا سایز بوم نقاشی خود را متناسب با رزولوشن صفحه نمایش خود تنظیم می نمایند. اما مشکل اینجاست که شما نمی دانید که رزولوشن صفحه نمایش مخاطبینتان چقدر می باشد. رزولوشن بیشتر الزاما به معنای صفحه نمایش بزرگتر نمی باشد. صفحه نمایش گوشی هوشمند شما ممکن است تعداد پیکسل بیشتری از کامپیوتر شخصی شما داشته باشد. همواره می بایست تناسبی میان اندازه تصویر و رزولوشن آن برقرار باشد. اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ به اندازه رزولوشن زیاد و یا کم، می تواند بر کیفیت کار، اثرگذار باشد.

اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و نتایج آن|اجتناب از اندازه بسیار بزرگ و اندازه بسیار کوچک

رزولوشن بیشتر، تعداد پیکسل بیشتری را نیز در بر می گیرد. یک راه حل هوشمندانه وجود دارد و آن این است که : اگر شما یک شیء کوچک را با رزولوشن زیاد نقاشی کنید، این شانس بزرگ را خواهید داشت که اثر شما از فاصله زیاد نیز جذاب به نظر برسد. اما آیا هنرمندان، همواره مجاز به استفاده از رزولوشن بالا در فرایند خلق آثار هنری خود می‌باشند یا خیر؟


بیشتر بخوانید: دیجیتال پینتینگ چیست ؟


استفاده از بوم نقاشی بسیار بزرگ و نتایج اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ

همان طور که در قسمت قبل اشاره شد، استفاده از رزولوشن بالا در خلق آثار هنری، می‌تواند در نمایش باکیفیت آن آثار بسیار مؤثر واقع گردد. اما آیا این بدان معناست که شما در زمینه استفاده از رزولوشن بالا، آزادی عمل مطلق دارید؟ استفاده از اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ، تا چه اندازه بر کیفیت کار شما اثرگذار خواهد بود؟

به لحاظ تئوری، پاسخ مثبت می‌باشد، اما به لحاظ عملی، این امر همیشه ضروری نیست و گاهی غیرممکن نیز می‌باشد. هر چه رزولوشن بالاتر باشد، اثر تولید شده تعداد پیکسل‌های بیشتری را شامل می‌شود. هر چه تعداد پیکسل‌های موجود در یک اثر هنری بیشتر شود، پردازش آن اثر، برای کامپیوتر دشوارتر می‌گردد.

اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و نتایج آن|اجتناب از اندازه بسیار بزرگ و اندازه بسیار کوچک

برای دستیابی به چنین هدفی، شما نیازمند یک کامپیوتر پیشرفته می‌باشید. هنرمندان می‌بایست از اعمال اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ اجتناب ورزند. نکته مهم در اینجا، این است که رزولوشن زیاد، به معنای این است که اثر خلق شده، دارای جزئیات بیشتری باشد. بر خلاف باور هنرمندان مبتدی، الزاماً تمام آثار هنری نمی‌بایست دربرگیرنده جزئیات باشند. حتی زمانی که شما می‌خواهید آثار رئال نقاشی کنید، می‌توانید به راحتی از مقدار زیادی از اطلاعات که در تصویر اصلی مشاهده کرده‌اید، چشم‌پوشی نمایید. بنابراین، هنرمندان هنگام خلق آثار هنری خود، همواره می‌بایست به‌اندازه بوم، رزولوشن تصویر و تناسب این دو توجه نموده و سعی نمایند که از اندازه نامناسب بوم نقاشی در دیجیتال پینتینگ و همچنین رزولوشن بسیار بالا و یا رزولوشن بسیار پایین پرهیز نمایند.


بیشتر یخوانید: مهمترین نرم افزارهای دیجیتال پینتینگ


 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید