۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

چگونه یک نمونه کار انیمیشن حرفه ای آماده کنیم؟ - راهنمای ساخت دموریل


نمونه کار انیمیشن یا دموریل (Demo reel) برای پیشرفت در حرفه انیمیشن و پیدا کردن فرصت های شغلی مناسب اهمیت خیلی زیادی دارد.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 2505نفر

چگونه یک نمونه کار انیمیشن حرفه ای آماده کنیم؟ - راهنمای ساخت دموریل

نمونه کار انیمیشن یا دموریل (Demo reel) برای پیشرفت در حرفه انیمیشن و پیدا کردن فرصت های شغلی مناسب اهمیت خیلی زیادی دارد. وقتی به دنبال فرصت های شغلی هستید فرقی نمی کند که چقدر انیماتور بااستعدادی باشید یا ادعا کنید که به اصول طراحی شخصیت به اندازه مهارت های انیمیشن سه بعدی مسلط هستید. بدون داشتن یک نمونه کار انیمیشن عالی شانس چندانی برای یافتن فرصت شغلی رویایی خود نخواهید داشت.

بنابراین باید تلاش کنید یک دموریل زیبا و حرفه ای بسازید. اما برای موفق شدن در این کار باید چه نکاتی را در نظر بگیرید؟ اگر به پاسخ این پرسش علاقمندید این مقاله را تا انتها بخوانید.

روی شخصیت ها تمرکز کنید

تلاش کنید شخصیت های اصیل و جالبی برای نمونه کار انیمیشن خود خلق کنید. آرون بلیز، انیماتور نامزد اسکار، می گوید: "انیمیشن خوب هنر زندگی بخشیدن به شخصیت ها است نه فقط حرکت دادن آن ها به اطراف." او به انیماتورها توصیه می کند ویژگی های شخصیتی قهرمان انیمیشن را فدای تمرکز یک جانبه بر حرکات و مکانیک بدن آن نکنند. او می گوید: "گاهی برای نمایش احساسات قوی در یک شات به حرکت ناچیزی نیاز است."

نمونه کار انیمیشن را مطابق نوع کاری که مایلید به دست آورید بسازید

ابتدا فکر کنید که مخاطبان شما چه کسانی خواهند بود؟ کسانی که مایلید برای آن ها کار کنید را در نظر بگیرید و فکر کنید از دیدن چه چیزی در دموریل شما خوششان خواهد آمد؟

اندرو گوردون کارگردان سابق پیکسار می گوید: "چه برای یک استودیو بازی سازی درخواست شغل می دهید، چه استودیو جلوه های ویژه و چه استودیو ساخت فیلم انیمیشنی، باید عناصر نمونه کار انیمیشن خود را مطابق با کاری که مایلید در آینده برای آن استودیوها انجام دهید بسازید".

بینندگان را درگیر کنید

در راهنمای درخواست ارزیابی دموریل شرکت دیزنی توضیح داده شده: "در نظر داشته باشید که ما تنها چند ثانیه وقت را به ارزیابی کار شما اختصاص می دهیم". بنابراین بهتر است که بهترین قسمت نمونه کار انیمیشن خود را در ابتدا قرار دهید و همچنین یک پایان قوی برای آن در نظر بگیرید.

گوردون از شرکت پیکسار می گوید: "بدانید که در استودیو افراد یک نگاه سریع به کار شما می اندازند و اگر چیزی در دموریل شما وجود نداشته باشد که به سرعت نظر آن ها را جلب کند، آن را رد می کنند."


بیش تر بخوانید: 7 توصیه برای آن که تبدیل به انیماتوری حرفه ای شوید


دموریل خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

جاناتان کوپر، یک انیماتور بازی های ویدئویی توصیه می کند: "مهم است که همیشه یک نمونه کار انیمیشن به روز داشته باشید. داشتن یک وبسایت شخصی که دموریل خود را در آن قرار دهید بسیار خوب است اما یک لینک به شبکه های اجتماعی که نمونه کار خود را در آن قرار داده اید هم برای تکمیل رزومه شما کفایت می کند. من ویمئو Vimeo را به دلیل کیفیت بالاتر پخش آن به یوتیوب ترجیح می دهم، Artstation.com هم وبسایت خوبی برای قرار دادن نمونه کار است."

چگونه یک نمونه کار انیمیشن حرفه ای آماده کنیم؟ - راهنمای ساخت دموریل

مجموعه مهارت های خود را به نمایش بگذارید

لیزا الن یکی از انیماتورهای استودیو بلو اسکای می گوید: "در حالت ایده آل بخش های مختلف نمونه کار انیمیشن شما نشان می دهد که دانش شما در بازیگری، حرکات بدن، طراحی و ترکیب بندی تا چه حد است".

البته بسته به نوع استودیویی که مایلید در آن کار کنید مهارت هایی که نمایش می دهید می تواند متفاوت باشد. مثلاً برای استودیوهای ساخت فیلم انیمیشنی لازم است نشان دهید به 12 اصل انیمیشن مسلط هستید.

برای استودیوهای ساخت بازی های ویدئویی لازم است در انیمیت کردن صحنه های اکشن مثل پریدن، بالارفتن از موانع، نبرد های تن به تن و... مهارت داشته باشید. همچنین انتخاب زاویه دوربین مناسب برای ایجاد جلوه های سینمایی می تواند دموریل شما را بسیار قوی تر نماید.

مخاطبان خود را سرگرم کنید

داستان پردازی برای انیمیشن اهمیت خیلی زیادی دارد. گوردون می گوید: "در دام تبدیل شدن به انیماتوری که تنها مهارت های تکنیکی بالایی دارد گرفتار نشوید. مردم دوست ندارند نمونه انیمیشنی ببینند که کیفیت ساخت بالایی دارد ولی داستان پردازی آن ضعیف است. لازم است قطعات مختلف انیمیشن را به خوبی کنار هم قرار دهید تا نشان دهید با اصول تدوین آشنا هستید. برای این که نظر دیگران را به نمونه کار انیمیشن خود جلب کنید نیازی به ریگ بندی های پیچیده ندارید بلکه ایده های خلاقانه بهترین نقطه قوت دموریل شما خواهد بود".

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید


//