۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

چگونه انیمیشن کودکانه بسازیم؟


ساختن انیمیشن کودکانه کمی متفاوت با ساخت انیمیشن برای سایر مخاطبان است. جذابیت های بصری، رنگ های شاد و شخصیت های بامزه و عناصر داستانی مناسب شایسته آن است.


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 3417نفر

چگونه انیمیشن کودکانه بسازیم؟

ساختن انیمیشن کودکانه کمی متفاوت با ساخت انیمیشن برای مخاطبان نوجوان و بزرگسال است. گرچه فرآیند تولید هر دو با هم یکسان است، اما برای تولید انیمیشن کودکانه لازم است با بعضی نکات آشنا باشیم تا محصول مناسب تری برای این گروه سنی عرضه کنیم. در این گونه انیمیشن ها در کنار جذابیت های بصری و استفاده از رنگ های شاد و شخصیت های بامزه لازم است توجه ویژه ای به عناصر داستانی نیز داشته باشیم.

در این مقاله توضیحات یکی از انیماتورهای با تجربه در زمینه ساخت انیمیشن کودکانه را در مورد نحوه ساخت انیمیشن مناسب برای کودکان می خوانیم.

1. مخاطبان خود را بشناسید

پیش از شروع کار در مورد این که مخاطبان شما قرار است در چه گروه سنی قرار داشته باشند تحقیق کنید. سپس در مورد سلایق و ویژگی های آن گروه سنی مطالعه کنید. ساخت انیمیشن برای کودکان به این معنی نیست که می توانید از داستان های بیش از حد ساده و بدون مفهوم استفاده کنید. بلکه باید تمام تلاش خود را به کار ببندید که انیمیشن شما در کنار بامزه بودن، داستان قوی و مناسبی هم داشته باشد.

2. صدا و موسیقی انیمیشن را خاموش کنید

پس از انیمیت کردن صحنه های مختلف انیمیشن، صدا و موسیقی آن را قطع کنید. آیا بدون شنیدن دیالوگ ها، صحنه های فیلم قابل درک هستند؟ آیا برای فهمیدن اتفاقات داستان می توان تنها به حالات چهره شخصیت ها تکیه کرد؟ اگر پس از قطع کردن صدا نمی توانید داستان انیمیشن را دنبال کنید و برای فهمیدن اتفاقات حتماً لازم است دیالوگ ها را بشنوید، روایت بصری انیمیشن هنوز واضح نیست. یک انیمیشن کودکانه باید حتی بدون صدا هم قابل درک باشد.

3. شخصیت های داستان را در اولویت قرار دهید

گرچه تماشای صحنه های اکشن و پر ماجرا سرگرم کننده است، اما اگر شخصیت های انیمیشن کودکانه شما جذاب نباشند نتیجه کارتان چندان عالی نخواهد شد. داستان انیمیشن باید توسط شخصیت ها پیش برود. در انیمیشن خود به روشنی توضیح دهید که شخصیت ها چگونه باعث ایجاد ماجراهای داستان شده اند، چگونه با تصمیم گیری های خود مشکلات را از سر گذرانده و در آخر داستان چه چیزهایی را آموخته اند.

چگونه انیمیشن کودکانه بسازیم؟

4. در هر صحنه روی یک موضوع تمرکز کنید

پیش از انیمیت کردن هر شات تصمیم گیری کنید که مهمترین موضوع آن قسمت از انیمیشن چیست. سپس آن موضوع را به طور واضح نمایش دهید. اجازه ندهید حواس بینندگان پرت شود و خط داستانی را گم کنند. در هر لحظه از داستان باید رابطه علت و معلول برقرار باشد در غیر این صورت چارچوب داستان از هم می پاشد. همان طور که پیش تر گفته شد انیمیشن کودکانه هم باید مثل انیمیشن های بزرگسالان داستان قوی و جذابی داشته باشد و هدف هر صحنه از انیمیشن پیش بردن داستان باشد.

5. مراقب رفتار شخصیت های داستان باشید

سرعت یادگیری کودکان فوق العاده بالا است، آن ها با تماشای انیمیشن الگوهای رفتاری زیادی را جذب می کنند. اگر داستان انیمیشن به گونه ای است که در آن شخصیت اصلی تصمیم اشتباهی می گیرد، حتماً نتیجه این تصمیم اشتباه را نمایش دهید. از طرفی مراقب باشید برای خنداندن کودکان و خلق صحنه های کمدی الگوهای رفتاری غلط را مناسب جلوه ندهید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید


//