۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

انیماتور شدن و ساخت انواع انیمیشن به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ | آموزش های لازم برای انیماتور شدن


تبدیل شدن به یک انیماتور حرفه ای همانند آموختن سایر مهارت های حرفه ای ظرف چند هفته اتفاق نمی افتد. انیمیشن یک مسیر شغلی است که باید عشق زیادی به آن داشته


آموزش
  • 5 دقیقه
  • 7410نفر

انیماتور شدن و ساخت انواع انیمیشن به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ | آموزش های لازم برای انیماتور شدن

تبدیل شدن به یک انیماتور حرفه ای همانند آموختن سایر مهارت های حرفه ای ظرف چند هفته اتفاق نمی افتد. انیمیشن یک مسیر شغلی است که باید عشق زیادی به آن داشته باشید و ساعات فراوانی را صرف یادگرفتن و حرفه ای شدن در آن کنید. هنگامی که یادگرفتن انیمیشن را شروع کردید خیلی زود متوجه می شوید که آیا برای انیماتور شدن ساخته شده اید یا نه. زیرا یادگرفتن انیمیشن می تواند گاهی طاقت فرسا، گیج کننده و سخت باشد با این حال اگر بر موانع سر راه خود غلبه کنید مهارتی بسیار جذاب را کسب خواهید کرد. شما کسی خواهید بود که به یک شخصیت کامپیوتری زندگی می بخشد.

انیماتور شدن و ساخت انواع انیمیشن به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ | آموزش های لازم برای انیماتور شدن

در مورد انواع انیمیشن تحقیق کنید

قبل از هر چیز باید بدانید که به ساختن چه نوع انیمیشنی بیش تر علاقه دارید. انیمیشن 5 نوع اصلی دارد و برای ساختن هر کدام از این 5 نوع به مهارت ها و ابزارهای خاصی نیاز دارید. به عنوان مثال اگر می خواهید انیمیشنی به سبک سنتی بسازید باید مهارت های طراحی دستی خود را تقویت کنید. دامنه فعالیت هایی می توانید در زمینه انیمیشن سه بعدی انجام دهید گسترده تر است. زیرا برای ساختن یک انیمیشن سه بعدی مراحل بسیاری باید انجام شود، به عنوان مثال مدل ساز مدل سه بعدی شخصیت را با نرم افزار می سازد و انیماتور مدل سه بعدی را به حرکت در می آورد و... . مهارتی که برای ساخت استاپ موشن بیش تر نیاز دارید عکاسی است.

انیماتور شدن و ساخت انواع انیمیشن به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ | آموزش های لازم برای انیماتور شدن

آموختن را از پایه شروع کنید

کتاب های چاپ شده در زمینه انیمیشن را مطالعه کنید تا یک دید کلی نسبت به اصول ساختن انیمیشن پیدا کنید. بسته به زمینه ای که انتخاب کرده اید نرم افزارهای مرتبط به آن زمینه را بیاموزید.


بیشتر بخوانید: نرم افزارهای ساخت انیمیشن دو بعدی


بازیگری را بیاموزید

ممکن است در ابتدا ارتباط بازیگری و انیمیشن سازی چندان برای شما مهم به نظر نرسد. اما بسیاری از انیماتورهای حرفه ای با بازیگری آشنا هستند. شما به عنوان انیماتور باید بدن شخصیت را حرکت دهید و کاری کنید که از ژست و حالت چهره شخصیت ها احساسات مورد نظر شما منتقل شود. البته لازم نیست که حتماً در کلاس های بازیگری شرکت کنید. می توانید با مطالعه کتاب های بازیگری و تماشای فیلم آن را بیاموزید. به عنوان انیماتور باید فیلمنامه انیمیشن را به حرکات بدن و واکنش های شخصیت ها تبدیل کنید و اگر بازیگری را به خوبی ندانید نتیجه کار یک انیمیشن نه چندان جالب خواهد بود.

انیماتور شدن و ساخت انواع انیمیشن به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ | آموزش های لازم برای انیماتور شدن

آناتومی و نحوه حرکت کردن بدن را بدانید

موضوع دیگری که باید در آن استاد شوید مکانیک بدن است. برای تولید انیمیشن قابل باور باید بدانید که بدن انسان و حیوانات چگونه حرکت می کند. یکی بهترین روش ها برای یاد گرفتن مکانیک بدن فیلم برداری از انسان های در حال راه رفتن و حیوانات و پرندگان در حال حرکت است. این فیلم ها را با دقت تماشا کنید. مثلاً دقت کنید که دست های افراد مختلف هنگام راه رفتن چگونه در دو طرف بدنشان تاب می خورد. آشنایی با اصول حرکت بدن در دنیای واقعی به شما کمک می کند که انیمیشن قابل باورتری بسازید.


بیشتر بخوانید: نرم افزارهای ساخت انیمیشن سه بعدی


یک نمونه از کار خود را آماده داشته باشید

در هر سبک انیمیشنی که فعالیت می کنید، برای آن که شغل مناسبی پیدا کنید باید نمونه کار ارائه دهید. مهارت های شما از روی مدارک تحصیلی شما قضاوت نمی شوند بلکه باید نشان دهید که توانایی انجام این کار را دارید.

یک انیماتور حرفه ای آموختن انیمیشن را هرگز متوقف نمی کند

هیچ کس در ساختن انیمیشن 100% حرفه ای نیست زیرا برای انیماتورها همیشه موضوعی برای یادگرفتن وجود دارد. بنابراین آموختن انیمیشن را هیچ وقت متوقف نکنید.

 

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید


//