۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

آموزش پریمیر - بخش 7 - عملیات Swap و Multi Tracks


در این قسمت از آموزش قصد داریم درباره عملیات Swap و Multi Tracks صحبت کنیم. این روش ها بسیار کاربردی هستند و به تسریع ویرایش و تدوین ویدئو کم زیادی می کند.
  • زمان مطالعه :
  • بازدید : 829

آموزش پریمیر - بخش 7 - عملیات Swap و Multi Tracks

در این قسمت از آموزش قصد داریم درباره عملیات Swap و Multi Tracks صحبت کنیم. این روش ها بسیار کاربردی هستند و به تسریع ویرایش و تدوین ویدئو کم زیادی می کند.

عملیات Swap در پریمیر

فرض کنید روی Timeline خود دو تکه از یک یا چند ویدئو را در اختیار دارید و می خواهید تکه دوم را بین تکه اول قرار دهید. در بخش های گذشته درباره چگونگی قرار دادن ویدئو داخل ویدئو دیگر صحبت کردیم و انواع آن را آموزش دادیم. در این قسمت از آموزش می خواهیم درباره روش دیگری صحبت کنیم. به این روش Swap می گویند. Swap در لغت به معنای جابجایی و تغییر دو مورد با یکدیگر است.

 Swap در Timeline Swap در Timeline 

برای اینکار مانند آموزش های گذشته، ویدئو مورد نظر را Drag کنید و به مکان مورد نظر بین ویدئوی اول ببرید. حال اگر همان جا آن را رها کنید، ویدئو دوم روی ویدئو اول Overwrite می شود، ولی با استفاده از alt+ctrl در ویندوز (opt+cmd در مکینتاش)، جای ویدئوی دوم را با آن قسمت دلخواه از ویدئوی اول عوض کنید. به همین راحتی عملیات Swap بین دو ویدئو انجام می گیرد. در فیلم زیر مراحل به صورت کامل نشان داده شده است.

 

Multi Tracks در پریمیر

یکی دیگه تکنیک ها و روش های ویرایش ویدئو، استفاده از روش Multi Tracks در پریمیر است. این روش بسیار ساده و کاربردی است. در این روش ویدئو دوم مطابق شکل زیر، بالای ویدئوی اول قرار می گیرد.

 Multi Tracks در پریمیر Multi Tracks در پریمیر

وقتی شما کلید اجرا را می زنید، مشاهده می کنید که از جایی که ویدئوی دوم روی ویدئوی اول قرار گرفته، ویدئوی دوم اجرا می شود و خبری از حذف آن قسمت از ویدئوی قبلی نیست. در واقع  بدون آن که نیازی به حذف ویدئویی باشد، شما عمل ویرایش را انجام می دهید. مزیت این روش در اینجاست که اگر اشتباهاً ویدئوی دوم را در جای نامناسب رها کنید، قادر خواهید بود تا دوباره تغییرات را بدون زدن هیچ کلید اضافه ای انجام دهید که این کار سرعت شما را در پریمیر افزایش می دهد.

Targeting در پریمیر

همانطور که در قسمت قبلی آموزش درباره نحوه insert کردن ویدئوها صحبت کردیم در این بخش می خواهیم جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم. این روش تا حدودی همانند عملیات Swap است. در اینجا می توانید با تغییر یک سری تنظیمات جزئی محل قرار گرفتن ویدئوها را در Timeline مشخص کنید. فرض کنید می خواهیم ویدئو انتخاب شده جدید را همانند عکس قبل بالای ویدئو اول قرار دهیم. در ابتدا باید جای V1 را تغییر دهیم و به مکانی که می خواهیم ببریم به عکس زیر دقت کنید.

 Targeting در پریمیر (1) Targeting در پریمیر (1)

در اینجا باید V1 را یک ردیف بالاتر ببرم. برای این کار آن را انتخاب و به سمت بالا Drag کنید.

 Targeting در پریمیر (2) Targeting در پریمیر (2)

پس از انجام این کار به قسمت Source Monitor رفته و پس از انتخاب قسمت موردنظر یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنید.

 Targeting در پریمیر (3) Targeting در پریمیر (3)

همانطور که در عکس بالا نشان داده شده دو گزینه Insert و OverWrite در اختیار شما است با انتخاب هر یک نتایج متفاوتی را برای شما رقم می زند.

با انتخاب گزینه Insert، ویدئوی دوم بین ویدئوی اول قرار می گیرد و قسمتی از ویدئوی اول حذف می شود.

 Targeting در پریمیر (4) Targeting در پریمیر (4)

اگر گزینه OverWrite را انتخاب کنید ویدئوی دوم، بدون آن که قسمتی از ویدئوی اول را حذف کند در خط دوم قرار می گیرد.

 Targeting در پریمیر (5) Targeting در پریمیر (5)

در این روش می توانید به راحتی ویدئوهای خود را در کمترین زمان ویرایش کنید.

ادامه آموزش پریمیر را در بخش بعدی دنبال کنید!

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.
نظرات ارزشمند شما

نظر دهید

ترم تابستانه اسکیلرن شروع شد