۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

ماهواره‌ ای که توسط دانش آموختگان اماراتی طراحی شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد


ماهواره MYSAT-1، اولین ماهواره CubeSat که توسط دانش آموختگان اماراتی ساخته شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد. این خبر توسط یک مقام رسمی اعلام شد.


اخبار
  • 5 دقیقه
  • 970نفر

ماهواره‌ ای که توسط دانش آموختگان اماراتی طراحی شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد

ماهواره MYSAT-1 ، اولین ماهواره CubeSat که توسط دانش آموختگان اماراتی ساخته شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد. این خبر توسط یک مقام رسمی اعلام شد. این در حالی است که آزمایشگاه فضایی Yahsat در حال تکمیل مدل مهندسی ساز خود و مدل پروازی خود می‌باشد.

مدل پروازی ماهواره MYSAT-1، برای حمل و نقل به مرکز ارائه‌دهنده خدمات راه‌اندازی در سپتامبر سال جاری برنامه ریزی شده است و پرتاب آن در سه ماهه چهارم سال جاری از mid-Atlantic Regional Spaceport(MARS) توسط موشک Cygnus OA-10 به ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام می‌گردد.

مدل مهندسی ماهواره MYSAT-1 که کپی دقیقی از مدل پروازی آن می‌باشد، برای پرواز و شرایط محیطی فضا، به‌دقت مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت.

ماهواره‌ ای که توسط دانش آموختگان اماراتی طراحی شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد

هیئت بررسی، برای تولید مدل پروازی اعلام آمادگی نموده است. Efthymios Kontogiannis،معاون رئیس بخش مهندسی هوافضای  Yahsat در گفتگو با Gulf News بیان نمود که مدل مهندسی ماهواره CubeSat به منظور ساخت مدل فضایی، آماده می‌باشد. این مدل در ماه سپتامبر به مرکز ارائه‌دهنده خدمات راه‌اندازی ارسال خواهد شد و سپس در ماه نوامبر سال جاری، به فضا پرتاب خواهد شد.

عکس‌های امارات متحده عربی توسط ماهواره MYSAT-1

 ماهواره MYSAT-1به عکس‌برداری از امارات متحده  عربی پرداخته و از اتاق کنترلی که به مانیتور و رصد نمودن آن تخصیص داده‌شده است، مانیتور می‌گردد.

دانشگاه علم و صنعت Khalifa و شرکت مخابرات ماهواره‌ای  Al Yah، Yahsat که یک شرکت تابعه متعلق به شرکت توسعه شرکت Mubadala است، به‌طور مشترک اعلام نموده‌اند که آزمایشگاه فضایی Yahsat، مونتاژ، یکپارچه‌سازی و تأیید مدل مهندسی ماهواره MYSAT-1 را به اتمام رسانده است.

ماهواره‌ ای که توسط دانش آموختگان اماراتی طراحی شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد

در طراحی ماهواره MYSAT-1 یک دوبین عکاسی به‌منظور عکس‌برداری فضایی از امارات متحده عربی در نظر گرفته شده است تا فرایند سنجش از راه دور، به خوبی به تصویر کشیده شود.

این ماهواره در ارتفاع 400 کیلومتری از کره زمین مستقر خواهد شد و در ساخت آن، از باتری‌های جدیدی که در دانشگاه Khalifa طراحی و ساخته‌شده‌اند و با یون لیتیوم کار می‌کنند، استفاده شده است.

آمنه ادهم، دانش آموخته 24 ساله دانشگاه Khalifa که یکی از اعضای تیم این پروژه عظیم می‌باشد، بیان نمود : مأموریت ماهواره این است که با عکس‌برداری نمودن و جهت دادن با استفاده از یک دوربین دیجیتال داخلی، مانند یک سیستم کنترلی داخلی عمل نماید.

ادهم اضافه نمود : هدف آموزشی این پروژه این است که دانش‌آموختگان را تعلیم دهد تا مهندسین قابلی شده و تبدیل به عضوی از اعضای صنعت فضایی امارات متحده عربی شوند.

ماهواره‌ ای که توسط دانش آموختگان اماراتی طراحی شد، در نوامبر سال جاری به فضا پرتاب می‌گردد

نقطه عطف ساخت ماهواره  MYSAT-1

ادهم ال خجا، 24 ساله، دیگر دانش‌آموخته این دانشگاه، عضو دیگری از این پروژه می‌گوید:

MYSAT-1 به دور کره زمین خواهد چرخید و از امارات متحده عربی عکس‌برداری خواهد نمود.

مونا المحیری، رئیس نیروی انسانی  Yahsat می‌گوید : ما امروز به دستاوردهای علمی قابل توجه دانش آموزان در خصوص MYSAT-1 می‌بالیم، تکمیل مدل مهندسی MYSAT-1، نقطه عطفی قابل توجه برای آزمایشگاه فضایی Yahsat می‌باشد.

آزمایشگاه فضایی Yahsat در سال 2017 با همکاری Yahsat و Orbital ATK در موسسه Masdar راه‌اندازی شد و هدف آن، توسعه و پیشرفت تکنولوژی و اهداف علمی در بخش فضایی امارات متحده عربی می باشد.


دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید