۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

زبان چینی در 100 مدرسه اماراتی تدریس خواهد شد! دلیل تاکید این کشور بر آموزش زبان های بین المللی چیست؟


زبان چینی در 100 مدرسه اماراتی تدریس خواهد شد!وزیر آموزش و پرورش امارات متحده عربی اعلام کرده است که از سال تحصیلی آینده، زبان چینی به منظور گسترش ارتباطات


اخبار
  • 5 دقیقه
  • 1364نفر

زبان چینی در 100 مدرسه اماراتی تدریس خواهد شد! دلیل تاکید این کشور بر آموزش زبان های بین المللی چیست؟

زبان چینی در 100 مدرسه اماراتی تدریس خواهد شد!

وزیر آموزش و پرورش امارات متحده عربی اعلام کرده است که از سال تحصیلی آینده، زبان چینی به منظور گسترش ارتباطات و تبادل اطلاعات با این کشور، در 100 مدرسه امارات تدریس خواهد شد.

همچنین اعلام شده است که این اقدام تنها گام آغازین پروژه آموزش زبان های خارجی در این کشور است و به زودی اقدامات بسیاری در این زمینه به وقوع خواهد پیوست.

این اقدام وزارت آموزش و پروش امارات با واکنش های بسیار مثبتی از طرف دانش آموزان و اولیای آنها رو به رو شده است، چرا که این کار را گامی عملی به سوی یادگیری این زبان می­دانند. اهمیت این موضوع از جایی ناشی می­شود که مدت هاست چین به عنوان یکی از برترین اقتصادهای دنیا مطرح شده و فرهنگ و زبان این کشور در سطح جهانی در حال گسترده شدن است.

زبان چینی در 100 مدرسه اماراتی تدریس خواهد شد! |دلیل تاکید این کشور بر آموزش زبان های بین المللی چیست؟

دلیل تاکید این کشور بر آموزش زبان های بین المللی چیست؟

پادشاه امارات بارها اعلام کرده است که آموزش و توسعه فردی باید از اولویت های این کشور باشد، چرا که توسعه پایدار و حفظ عزت این کشور در سطح بین المللی تنها از این راه قابل دست یابی خواهد بود.

به همین منظور وزیر آموزش و پرورش این کشور به تازگی طرح آموزش چندین زبان بین المللی، از جمله زبان چینی را در دستور کار خود قرار داده است.

از دیگر اقدامات همراستا با استراتژی افزایش ارتباطات با کشورچین، فرستادن تعداد زیادی از دانشجویان این کشور به برترین دانشگاهای چین بوده که با توجه به سیاست های جدید، انتظار می­رود تعداد این دانشجویان به زودی افزایش چشمگیری داشته باشد.

همچنین با توجه به صحبت ها و خواسته های پادشاه این کشور به منظور افزایش ارتباطات و روابط متقابل با کشور­های پیشرو در تکنولوژی و اقتصاد در صحنه جهانی، برنامه جدیدی در جهت برقراری ارتباط با مدیران ارشد و موفق کشور چین به منظور دست یابی به تجارب تحصیلی و موفق آن ها و استفاده ازاین تجارب در تهیه استراتژی آموزشی با استانداردهای جهانی ایجاد شده است.

مدرسه Hamdan Bin Zayed

مدرسه Hamdan Bin Zayed  واقع در ابوظبی، مرکز اصلی اجرای برنامه های جدید وزارت آموزش و پروش این کشور  و آموزش زبان چینی به دانش آموزان هر دو کشور بوده است.

این مدرسه نمونه بارزی از خواست این کشور برای ایجاد ارتباطات بلند مدت با دیگر کشور ها به خصوص چین را نشان میدهد.

این مدرسه که در آن تعدادی زیادی از دانش ­آموزان اماراتی و چینی به تحصیل مشغول اند با هدف دست یابی به مهارت ها و ارتباطات عمده در قالب تعاملات به زبان عربی، چینی و انگلیسی در حال گسترش است.

زبان چینی در 100 مدرسه اماراتی تدریس خواهد شد! |دلیل تاکید این کشور بر آموزش زبان های بین المللی چیست؟

Fatma Al Bastaki، مدیراین مدرسه در مصاحبه ای با آژانس خبری امارات (WAM) مطرح کرده است که استراتژی اصلی این مدرسه، آموزش سه زبان ذکر شده به دانش آموزان اماراتی و چینی است که دانش آموزان چینی حدود 5 درصد از جمعیت کلی این مدرسه را تشکیل می دهند.

او هم چنین با اشاره به نتایج درخشان دانش­آموزان این مدرسه در آزمون بین المللی و تخصصی زبان چینی ، اعلام کرد که تعداد دانش آموزان این مدرسه تا سپتامبر سال جاری به  870 نفر خواهد رسید.

منبع : gulfnewsدوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید