۰۲۱-۶۶۱۶۶۳۲۹

تبدیل سند ایندیزاین به PDF – چگونه از ایندیزاین خروجی PDF بگیریم؟


تبدیل سند ایندیزاین به PDF یکی از کارهایی است که هر طراحی لازم است از آن اطلاع داشته باشد زیرا PDF یکی از رایج ترین فرمت ها برای به اشتراک گذاشتن طرح ها است


گرافیک کامپیوتری
  • 5 دقیقه
  • 17910نفر

تبدیل سند ایندیزاین به PDF – چگونه از ایندیزاین خروجی PDF بگیریم؟

پس از آن که پروژه خود را در ایندیزاین به پایان بردید ممکن است احتیاج داشته باشید از آن به فرمت متداول تری مانند PDF خروجی بگیرید تا بتوانید بعدها آن را چاپ کنید، به صورت ایمیل ارسال کنید و یا در اینترنت منتشر کنید. تبدیل سند ایندیزاین به PDF یکی از کارهایی است که هر طراحی لازم است از آن اطلاع داشته باشد زیرا PDF یکی از رایج ترین فرمت هایی است که با کمک آن می توان طرح ها را به آسانی به اشتراک گذاشت. در این مقاله نحروه خروجی گرفتن از نرم افزار ایندیزاین را به صورت PDF آموزش می دهیم.

چگونگی تبدیل سند ایندیزاین به PDF برای چاپ

چه زمانی که طراحی خود را برای چاپ حرفه ای می فرستید یا برای چاپ محلی آماده می کنید، به احتمال زیاد فایل طراحی شما را به صورت PDF از شما می خواهند. برای تبدیل سند ایندیزاین به PDF ابتدا اطمینان حاصل کنید که طرح شما نهایی شده است و دیگر قصد ندارید آن را تغییر بدهید. طرح خود را دوباره بازبینی کنید تا هیچ غلط املایی نداشته باشد و تصاویر و بخش های آن از قلم نیفتاده باشند. سپس قبل از رفتن به مسیر File > Export، به مسیر File > Save بروید. در پنجره Export برای فایل خود یک نام انتخاب کنید و از منو فرمت ذخیره سازی Adobe PDF (Print) را انتخاب نمایید. سپس گزینه ذخیره سازی را انتخاب نمایید.

در ادامه پنجره ای مانند تصویر زیر ظاهر می شود. در این پنجره در منو Adobe PDF Preset که در بالای پنجره قرار دارد [Press Quality] را انتخاب نمایید. سپس در منو سمت چپ گزینه Marks and Bleeds را فعال نمایید.

اگر تبدیل سند ایندیزاین به PDF را با هدف چاپ کردن آن انجام می دهید معمولاً لازم است علامت چاپگری که این طراحی را با آن چاپ کرده اید بر روی سند شما اضافه شود. برای این کار می توانید گزینه All Printer’s Marks را انتخاب نمایید. بعضی از انتشارات همچنین می خواهند که حاشیه ای دور تا دور طرح خود ایجاد کنید که فراتر از لبه صفحه قرار بگیرد. برای ایجاد این حاشیه که bleed نام دارد گزینه Use Document Bleed Settings را برای اضافه کردن یک حاشیه از پیش تعریف شده یا با عرضی که خودتان تعیین کرده اید، فعال کنید. سپس بر Export کلیک کنید تا تبدیل سند ایندیزاین به PDF انجام شود.

چگونگی تبدیل سند ایندیزاین به PDF برای انتشار آنلاین

فایل های PDF قابلیت تطبیق با نمایش در دستگاه های دیجیتالی مثل لپ تاپ، گوشی های هوشمند و تبلت های کتابخوان را دارند. برای بهینه سازی نمایش طراحی ایندیزاین خود به صورت PDF لازم است مراحل متفاوتی را طی کنید.

مانند روش قبل به مسیر File > Export بروید و این بار Adobe PDF Interactive را انتخاب نمایید و بر گزینه ذخیره سازی کلیک نمایید. در پنجره ای که با عنوان Export to interactive PDF باز می شود تعداد صفحاتی که می خواهید تبدیل کنید را انتخاب کنید. اگر طراحی شما مانند مجله از صفحات رو به روی هم تشکیل شده مطمئن شوید که بیننده آن ها را به صورت Spreads می بیند.

در منو View می توانید تعیین کنید که چگونه صفحات مقیاس بندی شوند و در صفحه نمایش داده شوند. اگر گزینه Fit Page را انتخاب کنید این اطمینان به وجود می آید که صفحات با اندازه صفحه نمایشگر هماهنگی خواهند داشت. در زیر منو Presentation می توانید Open in full screen mode را انتخاب کنید تا صفحات به طور کامل برای بیننده نمایش داده شوند.

سپس در منو سمت چپ پنجره Compression را انتخاب کنید. برای نمایش آنلاین JPEG Quality را روی Medium و Resolution ppi را روی 72 قرار دهید. می توانید در منو سمت چپ یک رمز امنیتی برای باز کردن PDF خود انتخاب کنید و دسترسی کاربران را برای ویرایش آن محدود کنید. برای تبدیل سند ایندیزاین به PDF روی Export کلیک کنید. حال فایل شما آماده انتشار است.

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


میرطاهری
۱۳۹۹-۹-۲با سلام چرا نمی توانم پی دی اف بسازم و یک پیام ارور می دهد؟
اسکیلرن
۱۳۹۹-۹-۴سلام , دقت کنید که مراحل رو به درستی انجام می دهید . در عیر این صورت بفرمایید که چه اروری دریافت میکنید ؟


شیخ
۱۴۰۱-۶-۴من میخوام پی دی اف بگیرم ، میگیره منتهی بعضی قسمت ها رو تو پی دی اف گرفتن حذف میکنه و برام نشون نمیده ، که شامل شیپی هست که خووم توی صفحه کشیدم حالا چکار باید بکنم ک اون شیپ ها هم تو پی دی افم بیاد ؟