۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

برترین سیستم های آموزشی - معرفی و بررسی برترین سیستم های آموزشی جهان در سال 2017


برترین سیستم های آموزشی ؛ برترین سیستم های آموزشی جهان، سیستم‌هایی هستند که طی سالیان و با بهره‌گیری از مطالعه و تحقیق کارشناسان خبره و زبده در سراسر جهان،


اخبار
  • 5 دقیقه
  • 1162نفر

برترین سیستم های آموزشی - معرفی و بررسی برترین سیستم های آموزشی جهان در سال 2017

برترین سیستم های آموزشی جهان، سیستم‌هایی هستند که طی سالیان و با بهره‌گیری از مطالعه و تحقیق کارشناسان خبره و زبده در سراسر جهان، توانسته‌اند با مدیریت صحیح، به درستی پیاده‌سازی شده و منجر به حصول نتایج درخشان در حوزه آموزشی گردند.

در ادامه سعی می‌نماییم که با بررسی برخی از این سیستم ها و ارزیابی عملکرد آنها، به نتایج عملی در خصوص سیستم‌های آموزشی دست پیدا نماییم.

بررسی برترین سیستم های آموزشی جهان

فنلاند :

کشور فنلاند دارای یکی از برترین سیستم‌های آموزشی جهان بوده و در میان سایر کشورها، در رأس جدول قرار می‌گیرد. ویژگی مهمی که در سیستم آموزشی این کشور قرار داشته و منجر به تبدیل شدن آن به یکی از برترین سیستم‌های آموزشی جهان گشته است، عدم وجود محدودیت‌های آموزشی می‌باشد. این بدان معناست که در مدارس فنلاند، تمامی افراد، بدون در نظر گرفتن توانمندی‌های متفاوت، در یک کلاس درس واحد مورد آموزش قرار می‌گیرند.

نتیجه این امر، به حداقل رسیدن تفاوت میان ضعیف‌ترین دانش‌آموز و قوی‌ترین دانش‌آموز می‌باشد. همچنین، دیگر عامل موفقیت این سیستم آموزشی و تبدیل شدن آن به یکی از برترین سیستم‌های آموزشی جهان این است که در مدارس فنلاند، تکالیف نسبتاً کمی برای دانش آموزان در منزل در نظر گرفته شده و دانش آموزان فنلاندی، تنها ملزم به گذراندن یک آزمون اجباری آن هم در سن 16 سالگی می‌باشند.

برترین سیستم های آموزشی - معرفی و بررسی برترین سیستم های آموزشی جهان در سال 2017

سوئیس :

سیستم آموزشی سوئیس نیز از جمله برترین سیستم‌های آموزشی جهان می‌باشد.

تنها 5% از دانش آموزان سوئیسی، به مدارس غیر انتفاعی می‌روند. مباحث آموزشی در مدارس سوئیس بسته به منطقه مورد نظر، به زبان‌های مختلف تدریس می‌گردند. متداول‌ترین زبان‌هایی که برای تدریس مباحث آموزشی در مدارس فنلاند مورد استفاده قرار می‌گیرند، زبان‌های آلمانی، فرانسوی و ایتالیائی می‌باشد. همچنین، در سیستم آموزشی سوئیس، دانش آموزان از مقطع متوسطه به بعد، بر اساس توانمندی‌هایشان دسته‌بندی می‌گردند.

برترین سیستم های آموزشی - معرفی و بررسی برترین سیستم های آموزشی جهان در سال 2017

بلژیک :

 سیستم آموزشی کشور بلژیک نیز جزء برترین سیستم‌های آموزشی جهان می‌باشد. این سیستم آموزشی دارای 4 نوع دوره متوسطه می‌باشد که عبارتند از : مدارس متوسطه عمومی، مدارس متوسطه فنی، مدارس متوسطه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزشی متوسطه هنر.

در خصوص چگونگی تبدیل شدن سیستم آموزشی کشور سوئیس به یکی از برترین سیستم‌های آموزشی جهان، همین بس که کمیسیون Fulbright در ایالات متحده آمریکا که تبادل دانش آموزان با بلژیک و لوکزامبورگ را سازمان‌دهی می‌نماید، می‌گوید : "آموزش در کشور بلژیک، از اولویت‌های مهم برخوردار بوده و بیشترین سهم از بودجه سالانه دولتی را به خود اختصاص داده است. کامل‌ترین سیستم‌های آموزشی در مدارس دولتی و خصوصی با حداقل هزینه و یا به‌صورت رایگان در دسترس تمامی بچه‌ها در محدوده سنی 4 الی 18 سال قرار می‌گیرد. "

با در نظر گرفتن موارد مطرح شده، علت موفقیت سیستم آموزشی این کشور و تبدیل شدن آن به یکی از موفق ترین و برترین سیستم های آموزشی جهان، روشن می گردد.

در این مقاله به معرفی برخی از برترین سیستم‌های آموزشی جهان پرداخته و با بررسی عملکرد این سیستم‌های آموزشی، دلائل برجسته بودن و موفقیت این سیستم‌های آموزشی را مورد بررسی قرار دادیم. امید است که این مقاله مورد توجه شما همراهان همیشگی قرار گرفته باشد.

برترین سیستم های آموزشی - معرفی و بررسی برترین سیستم های آموزشی جهان در سال 2017

 دوره آموزشی : دوره تدوین استراتژی محتوا دانشگاه شریف


صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

تیم تحریریه اسکیلرن

این محتوا توسط تیم تولید محتوای اسکیلرن تولید شده است .امیدواریم که با تلاش خود به بهبود کیفیت وب فارسی کمک کنیم .


درباره اسکیلرن بیشتر بدانید

مطالب زیر را حتما بخوانید


نظرات ارزشمند شما

دیدگاه خود را ثبت کنید

در مورد این مقاله بحث کنید


اولین نظر را شما بذارید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز میکنید