۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

آموزش فتوشاپ در طراحی – بخش 44 – افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ


دیگر خصوصیات این حالت اشاره بکنیم قبل از شروع به افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ خود می خواهیم در مورد ایجاد خطوط راهنما و یا همان Guide ها
  • زمان مطالعه :
  • بازدید : 878

آموزش فتوشاپ در طراحی – بخش 44 – افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ

افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ

در ادامه آموزش های فتوشاپ در مورد مبحث جذاب artboard می خواهیم به دیگر خصوصیات این حالت اشاره بکنیم که پیشنهاد می کنیم این آموزش در آخرین روز سال را از دست ندهید. قبل از شروع به افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ خود می خواهیم در مورد ایجاد خطوط راهنما و یا همان Guide ها به طرز صحیح صجبت کنیم.

قبل از آن ابتدا از پنل لایه ها artboard شماره 2 را انتخاب می کنیم و برای استفاده از خط کش فتوشاپ در میانبر ctrl + r را استفاده می کنیم و یا می توانید با استفاده از منوی View گزینه ی ruler را انتخاب کنیم.

برای اینکه بتوانید برای artboard ها از خط کش استفاده کنید واحد اندازه گیری خود را به پیکسل تبدیل می کنیم و بر روی آنها کلیک و درگ می کنیم زمانی که درگ خود را رها کنیم می بینیم که تنها بر روی یکی از artboard ها خطوط راهنما نمایش پیدا می کند.

 افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ artboard 

اگر بخواهیم خطوط راهنما بر روی هر دو artboard ها نمایش داده شود، هردو آرت برد را در پنل لایه ها با هم انتخاب می کنیم. در حالتی خاص تر برای اینکه بتوانید خطوط راهنمای دقیق تری اشته باشیم، می توانیم از منوی View  گزینه ی new guide layout را انتخاب کنیم.


بیشتر بخوانید: برگزاری دوره ی آموزش فتوشاپ برای عکاسان در دانشگاه صنعتی شریف


در این مثال تنها کافیست Margin سمت بالا و چپ و پایین و راست خود را بر روی 70px قرار داده و target خود در پنل را بر روی هر artboard ای که دوست داریم و یا هردو قرار بدهیم اوکی می کنیم و خطوط راهنما را به صورتی دقیق برای هر کدام از artboard ها خواهیم داشت. تصویر زیر نتیجه این راهنما هاست که با هم مشاهده می کنیم.

 افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ add artboard 

برای اینکه بتوانید بر روی artboard خود محتوایی اضافه کنید باید artboard خود را انتخاب کنید و بعد از آن محتوای خود را حال با روش های مختلفی از جمله Open in bridge بر روی تصویر اضافه کنید. معمولا برای artboard ها شما باید اجزای یک پوستر و یا اپلیکشن موبایل و یا صفحه وب را بکار بگیرید.

شما به ازای هر عکس و یا محتوایی که به تصویر خود اضافه می کنید یک لایه از تصویر و سپس یک لایه از artboard بالای آن قرار می گیرد که علت این امر را نیز در ادامه توضیح خواهیم داد.

 افزودن محتوا به artboard در فتوشاپ content for artboard 

شما می توانید از کلیه تنظیماتی که وجود دارد برای سند های عادی برای محتوای artboard خود استفاده کنید.

برای درک بهتر کار کردن با این نوع از قالب ها می توانید ادامه آموزش های مربوط به artboard ها در فتوشاپ را مشاهده کنید  ولی برای الان، نکاتی که می تواند به شما کمک کند را باهم مرور خواهیم کرد.

 برای اینکه بر روی  artboard های خود تسلط بیشتری داشته باشید می توانید از پنل لایه ها بیشترین استفاده را داشته باشید چرا که پنل لایه ها دسترسی زیادی به ما می دهد.

همان طوری که دیدید آرت برد ها خیلی ساده می تواند تعدادی زیادی سند را برای ما طرح بندی کند.

ادامه آموزش فتوشاپ برای طراحی را در مقاله بعدی دنبال کنید!

قسمت قبلی مقاله را هم میتوانید از اینجا بخوانید!

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.
نظرات ارزشمند شما

نظر دهید

ترم تابستانه اسکیلرن شروع شد