به آکادمی کانتنو خوش آمدید

موشن گرافیک و انیمیشن

بشر که از گذشته به هنرهایی مثل تئاتر و بعد از اون به سینما روی خوشی نشون داده، تو روزگار دیجیتالی هم با هنری مثل پویانمایی (انیمیشن) با رویی بسیار گشاده برخورد کرده! انیمیشن که تو قالب بلند و کوتاه، کوچیک و بزرگ رو به پای تماشای خودش کشونده، ابزاری خوب نه تنها برای یک کار هنری و تولید محصولی فرهنگیه بلکه با جاذبه خاصش تو صنعت تبلیغات جدید هم حرفایی جدی برای گفتن داره.

ظهور نوعی جدید از محتوا به نام موشن گرافیک که هرچند به اندازه یه پویانمایی، پویایی نداره! با مشتریای پروپاقرص و روز افزونش، به رشد این عرصه هنری نوظهور کمک کرده. اگه تمایل دارید به این صنعت جذاب ورود پیدا کنید و چیزی غیر از علاقه و استعدادتون تو این دوتا عرصه تو چنته ندارید، ناراحت نباشه! اسکیلرن مجازی آماده­ست تا به شما برای رسیدن به رویای یک انیماتور و یا موشن­کار حرفه­ای شدن کمک کنه.

مشاهده دوره ها

محتوای متنی

اگه 100 دلار داشته باشم، 99 دلار هزینه تبلیغات میکنم و 1 دلار صرف تولید» احتمالا شما هم از اینجور جمله­ها که برای تاکید به اهمیت صنعت تبلیغات باشه به گوشتون خورده باشه. واقعیت اینه که این صنعت تقریبا مدرن و پرطرفدار با تحولات شرایط از جمله ظهور رسانه­های جدید و فضای مجازی دستخوش تغییرات جدی شده. اگه کسی تمایل داشته باشه تو این روزا تبلیغات انجام بده و متوجه این تغییرات نباشه، ممکنه کل هزینه تبلیغاتش دود بشه بره هوا، حتی اگه 99 دلار از 100 دلار سرمایه­اش باشه ؛/p>

صنعت مارکتینگ یا تبلیغات با توسعه اینترنت و نقش پررنگ موتورهای جستجوگر اینترنتی، به مقدار قابل توجهی روی قابلیت­های پایگاه­های اینترنتی، موتورهای جستجوگر و شبکه­های اجتماعی متمرکز شده. دیجیتال مارکتینگ و در ارتباط با اون بازاریابی محتوایی (Content Marketing) صنعتی نوظهور هستش که با جلب توجه بسیاری از صنایع و مشاغل نیازمند تبلیغات به اون، به یک فرصت شغلی جدی و درآمد ساز تبدیل شده. جالب اینه که این صنعت ارتباطی خوب با حرفه یا بهتره بگیم هنر با سابقه نویسندگی و تولید محتوای متنی هم داره، اما نه هر نویسندگی و تولید محتوایی! بلکه محتوایی متنی مدنظر هستش که با ملاحظه ویژگی­های موتورهای جستجوگر و یا شبکه­های اجتماعی برای خوب دیده شدن تهیه شده باشه. اسکیلرن مجازی، با بهره­گیری از تجربیات برگزاری دوره­های متعدد حضوری، این بار با آموزشی مجازی به سبک کانتنو توی حوزه مارکتینگ و محتوای متنی همراهتون خواهد بود.

مشاهده دوره ها

گرافیک و عکاسی

با توسعه فناوری و ایجاد دنیای دیجیتال، عرصه­های جدیدی برای بروز ذائقه هنری انسان ایجاد شده که بهش «هنرهای دیجیتال» هم میگن. این هنرها که حتی تو زندگی روزمره مردم عادی و خیلی از کسب­وکارای توی بازار گره خورده، به شاخه هنری نسبتا نوظهور گرافیک و همچنین حرفه­ای مثل عکاسی دیجیتال ارتباطی مستحکم داره.

این هنرها که بعضا تو غالب یه تصویر خودشونو نشون میدن، علاوه بر نیاز به ذائقه و روحیه هنری، به مهارت­هایی احتیاج دارند که شاید به ظاهر هیچ ارتباطی به روح لطیف هنرمند نداشته باشه، اما ابزارهایی توی دست هنرمندا محسوب میشن که هر چقدر به اونها مجهز تر و مسلط تر باشه، بهتر میتونه پیام هنریش رو تو قالب تصویر یا طراحی گرافیکی­اش نشون بده. فرصت آموزش مجازی از طریق اسکیلرن مجازی، فرصتیه که هم میتونه تقویت­کننده استعداد هنری روح لطیف هنرمند باشه و هم با آموزش ابزارها و نرم­افزارهای کاربردی، اونو به خوبی به ابزارهایی کاربردی مجهز کنه.

مشاهده دوره ها

فیلم و تدوین

حرفه فیلمسازی امروزه دیگه فقط به فیلمسازی رسمی و سینمایی محصور نمیشه و کلیپای کوتاه منتشر شده تو فضای مجازی، کاربردش رو عمومی­تر کرده. عمومی­تر شدن این فضا به این معنیه که اقبال به فیلمسازی و فیلمسازا هم بیشتر شده و تو فرآیند درآمدزای تبلیغات از رسانه­های رسمی و غیررسمی یک حرفه ضروری به حساب میان. فیلمسازی خوب نیاز به آموزشی چند وجهی داره که اسکیلرن فرصتی رو فراهم کرده که این آموزش رو با کیفیتی مطلوب بگذرونید.

یکی از مهارت­های هنری مهم تو عرصه تولید فیلم هم مهارت مهم «تدوین­گری» هستش که با اسم هنر نامرئی هم شناخته میشه. این هنر نامرئی اما به شدت تاثیرگذار و پرکاربرد در صورتی که به خوبی فراگرفته بشه، میتونه موقعیتای شغلی متعددی رو چه به صورت رسمی و چه به صورت آزادکار (Freelancer) پیش­روی شما قرار بده. یکی از رشته­های آموزش مجازی که تو اسکیلرن مجازی برگزار خواهد شد دوره­هایی برای آموزش حرفه تدوین خواهد بود.

مشاهده دوره ها

صدا گذاری و دوبله

هنر صداگذاری که روی فیلم ها و کلیپ ها انجام می شه، هنریه که هرچند به طور خاص به توانایی و استعداد نهفته تو صدای افراد بستگی داره، اما بی نیاز از مهارت هایی برای شکوفایی اون استعداد و تقویت توانایی های فرد علاقمند نیست.

صداگذاری که برای جان بخشیدن به کاراکترهای یک پویانمایی میتونه نقشی کلیدی ایفا کنه، و یا دوبلاژ که برای قابل پذیرش بودن یک اثر رسانه­ای تصویری یک کشور با فرهنگی خاص (اعم از فیلم و سریال) برای کشوری دیگر با فرهنگی متفاوت، میتونه به شدت موثر یا مخرب باشه (!) به کسب و آموزش و مهارت تو ابعاد مختلف این حرفه نیاز داره؛ از فن بیان بگیر تا بهداشت صدا و تارهای صوتی و حتی شناخت فضای استودیو. اسکیلرن مجازی قصد داره تا برای تبدیل شدن هر کسی که علاقه و استعداد گویندگی و دوبلوری داره امکان یه آموزش باکیفیت و حرفه­ای رو فراهم کنه، اونم با سبک آموزش مجازی جدید کانتنو!

مشاهده دوره هاهمراهای اسکیلرن، سلام!

آکادمی کانتنو را بشناسید

سال نوی خورشیدی بعد از یه سال پر التهاب و فراز و نشیب شروع شد، منتها با یه اتفاق جدید به نام کرونا!

این ویروس به ظاهر کوچیک اما همه­گیر، خیلی چیزها رو تو دنیا تغییر داد؛ از جمله اسکیلرن رو!

اسکیلرن که با قوت در حال فعالیت تو زمینه ی آموزش مهارت های تولید محتوا بود، با ایجاد شرایط جدید محدودیت هایی ناخواسته رو تو ادامه روال آموزش حضوری خودش تجربه میکنه که هم کار رو برای ما سخت کرده هم برای هنرجوهای عزیزمون.

البته سختی شرایط کرونایی اگرچه تو نگاه اول مانع ادامه فعالیتهامون به نظر میرسید، اما برعکس! این شرایط ما رو تو اجرای تصمیمی نو مصمم کرد که مدتها به فکرش بودیم، اما با کرونا به طور جدی شروعش کردیم. بله! کرونا با تمام تلخیاش باعث شد اسکیلرن یه چهره جدید پیدا کنه: اسکیلرن مجازی!

اسکیلرن مجازی فرصتیه که نه تنها نکات مثبتی از آموزش حضوری اسکیلرن رو حفظ کنیم، بلکه نکات مثبت جدیدی به اسکیلرن اضافه بشه که باعث بهتر شدن کیفیت آموزش تو اسکیلرن خواهد شد. اسکیلرن مجازی هر چند یه روش آموزش مجازی به حساب میاد اما با آموزشهای مجازی رایج حسابی فرق داره.

اگه آموزشای مجازی رایج رو، که اتفاقا تو ایام قرنطینه کرونایی بازارشون رونق پیدا کرده، به دو دسته «بسته­های آموزشی» غیر برخط (Offline) و کلاس­های مجازی برخط (Online) -که با اسم وبینار مشهور شدند- تقسیم کنیم، باید بگیم که روش آموزش مجازی اسکیلرن از هر دوتای این سبکها استفاده میکنه اما هیچکدوم از این دوتا روش محسوب نمیشه! اسکیلرن مجازی طرحی نو هستش که تو فضای آموزش مجازی در انداخته شده.

کیفت آموزش بالا

تمرین محور

تکنولوژی آموزشی کانتنومبتکر نوین آموزشی

مجازی آموزش ببینید

داستان ساختن آکادمی کانتنو

ما تو اسکیلرن با بررسی نقاط قوت و ضعف دو سبک آموزش مجازی­ای که اسم بردیم، ایده­ای رو طراحی و پیاده­سازی کردیم که هم نقاط قوت این دو رو داشته باشه و هم از نقاط ضعفشون به دور باشه. ممکنه بپرسید که نقاط ضعف و قوت این دو سبک چیه؟

جونم براتون بگه که اول درباره سبک آموزشی غیر برخط یا همون فروش بسته­های آموزشی مجازی صحبت میکنم. این سبک برتریهایی نسبت به سبک سنتی آموزش، یعنی آموزش حضوری داره؛ اونم اینکه اولا دست هنرجو رو باز میذاره که هر وقت حالشو داشت یا امکانش براش فراهم بود بشینه و سر حوصله بشینه پای آموزش مجازی. آزادی

عصر کنونی که عصر ارتباطات نامیده شده و محمل توسعه فناوریهای اطلاعات و ارتباطات و رسانه­های گوناگون خرد و کلان بوده است، فرصتی ناب برای توسعه آموزش با رفع برخی حصارهای مکانی، زمانی و حتی فرهنگی فراهم آورده است؛ بدین نحو که با ارائه انواع روشهای آموزشی برخط (Online) و غیر برخط (Offline) و نیز با زبانهای مختلف، تعداد افرادی که امکان پذیرش آموزشهای متنوع از جغرافیاهای مختلف و در ساعتهای زمانی متفاوت را داشته باشند، فراهم شده است. آزاد بودن هنرجو از این قید زمانی و همچنین قید مکانی -یعنی مهم نیست که هنرجو کجای کره زمین باشه! از هر جایی میتونه محتوا رو دانلود کنه و استفاده ببره، حتی تو مسافرت- مزیت این سبک آموزش مجازی به حساب میاد. اما با همه این مزیتهاش هنوز تو یه نقطه ضعف از رقیب سنتیش عقبه، اونم اینکه امکان رابطه تعاملی و زنده بین مدرس و هنرجو تو این سبک برقرار نیست.

نبود این تعامل زنده باعث میشه هم مدرس نتونه تمرینی به هنرجوها بده که بخواد اون رو ارزیابی کنه، و هم اینکه هنرجوها امکان پرسش از مدرس براشون فراهم نیست. به این نقطه ضعف جدی که باعث افت کیفیت آموزش و عدم پشتیبانی آموزشی میشه، کیفیت پایین ضبط تصاویر و غفلت از به روز رسانی محتوای آموزشی تو بسیاری از ارائه دهندگان این سبک آموزشی رو اضافه کنید.

خب ممکنه با این نقاط ضعف جدی سبک آموزش غیر برخط، چشم و گوشامون به سمت آموزش برخط یا وبینار تیز بشه. واقعیت اینه که وبینار قطعا هم نسبت به آموزش سنتی حضوری و هم نسبت به آموزش غیر برخط مزیتهایی جذاب داره؛ مثلا اینکه هنرجو تو این سبک هم محدودیت مکانی نخواهد داشت و یا اینکه وقتش تو ترافیک مسیر رفت وآمد به کلاس حضوری تلف نمیشه، و این مسئله مهم که از آسیب دود و دم هوای آلوده کلانشهرها و حتی بیماری­های واگیردار هم تا حد خوبی میشه در امان بمونه! ضمن اینکه تو این سبک آموزش مجازی امکان تعامل زنده و تحلیل مطالب کلاس بین مدرس و هنرجو هم برقراره.

ولی این روش هم خالی از اشکال نیست. ضربه پذیری وبینار در برابر اتصال کند اینترنت و حتی قطعی آن، محدودیت زمانی هنرجو به حضور سر ساعتی مشخص در جلسه وبینار (بر خلاف سبک غیر برخط که علاوه بر قید مکانی، این قید زمانی رو هم برداشته بود)، کیفیت پایین تصاویر تو بیشتر وبینارها و کاهش حضور ذهن مدرس به دلیل تایپ پرسش­ها حین کل زمان وبینار یا بخشی از اون، از نقاط ضعف قابل توجه این سبک آموزشی البته پرمخاطب هستش.چت با استاد

پروژه محور

امتیاز و رتبه بندی

دوره ها

دوره های آموزشی

به راحتی با چند کلیک ثبت نام کنید و آنلاین آموزش ببینید

۶
۱۳۹۹ خرداد

آموزش مجازی طراحی فضا

بعد از طراحی کارکتر دیگر بخش مهم ساخت انیمشن، موشن گرافیک و گیم، آموزش طراحی فضا است که دومین مسئله مهم برای افزایش کیفیت کار محصوب میشود برای اولین بار اسکیلرن این دوره را برگذاری میکند

۶
۱۳۹۹ خرداد

دوره آموزش عکاسی

دوره پرطرفدار عکاسی برای تمام کسایی که به حرفه عکاسی علاقه دارن توسط مجموعه اسکیلرن برگزار میشه. در این دوره قراره مفاهیم اصلی و پایه ای عکاسی رو به خوبی یاد بگیرید و وارد دنیای عکاسی بشین

۶
۱۳۹۹ خرداد

دوره آموزش طراحی کارکتر

اصلی ترین بخش یک انیمشن، شخصیت های داستان است که به وسیله طراحی کارکتر به اون روح می بخشن. اسکیلرن دانشگاه شریف این امکان رو به شما میده از هرجا که هستید، بتونین طراحی کارکتر رو یاد بگیرید.
۶
۱۳۹۹ خرداد

دوره آموزش فتوشاپ

یکی از دوره های واجب امروزی فتوشاپ هست. میشه گفت اگر کسی فتوشاپ رو بلد نباشه از دنیا یه پله عقب تره. اسکیلرن با سبک اختصاصی مجازیش، به کمک شما آمده که از دنیا عقب نمونید

۶
۱۳۹۹ خرداد

دوره آموزش دیجیتال پینتینگ

دوره ی دیجیتال پینتینگ یا همون نقاشی دیجیتال جزء دوره هایی که شما بعد از یادگیری اون کلی کارای متنوع و باحال می تونین انجام بدین مثل : طراحی لوگو ، طراحی صفحه ی مجلات ، انیمیشن و ..

۶
۱۳۹۹ خرداد

آموزش طراحی اناتومی

برای ورود به صنعت انیمیشن و بازی سازی، یکی از مهمترین دوره هایی که باید بگذرونید طراحی اناتومی است. میشه گفت از پیشنیاز های این صنعت محصوب میشه...

دانشجویان ما

تمامی حقوق برای اسکیلرن محفوظ است