۰۲۱-۶۶۱۶۶۲۰۷

دوره سواد بصری


فهوم کلی سواد بصری ( visual literacy ) در واقع توانایی خوندن ، نوشتن و خلق تصاویر جذابه . هر هنر یه زبان و سواد مخصوص به خودش رو داره و این از ویژگی های هنر که مفهوم هنرمند از طریق زبان هنر به مخاطب انتقال داده می شه . سواد بصری به طور کلی به یک زبان ، ارتباط یا کنش و واکنش گفته می شه .گرافیک و عکاسی

تا کنون 356 نفر در این دوره شرکت کرده اند


سیستم آموزشی
یادگیری عمیق و تخصصی


تدریس
اساتید متخصص و خبره


آموزش
پروژه محور و عملی


پشتیبانی
تا بینهایت


مدرک
گواهی نامه دانشگاه شریف


نتیجه
معرفی به بازار کاراطلاعات دوره سواد بصری:

شروع دوره:21 آذر ماه 1400

روزهای برگزاری:یک شنبه ها/سه شنبه ها

ساعت برگزاری:17 تا 19

نام مدرس:استاد عباسی

شهریه دوره:490000تومان

دوره بصورت آنلاین برگزار میگردد


سواد بصری چیه ؟

مفهوم کلی سواد بصری ( visual literacy ) در واقع توانایی خوندن ، نوشتن و خلق تصاویر جذابه . هر هنر یه زبان و سواد مخصوص به خودش رو داره و این از ویژگی های هنر که مفهوم هنرمند از طریق زبان هنر به مخاطب انتقال داده میشه . سواد بصری به طور کلی به یک زبان ، ارتباط یا کنش و واکنش گفته میشه .

استفاده کردن واژه ی سواد در کنار واژه ی بصری مفهومی بیشتر از خواندن و درک مفهوم این تصاویر داره. وقتی ما تصویری رو نگاه میکنیم و پیام اون تصویر رو درک میکنیم درک کردن و دیدن تصویر رو به صورت طبیعی انجام میدیم . پس برای سواد بصری نیازه که نکات و موارد متفاوتی را بررسی کرد مثل سیستم بینایی و نحوه ی عملکرد فیزیولوژیکی ، نحوه ی آموزش هنرجو.

موارد اولیه سواد بصری مثل نقطه، رنگ، شکل و ... برای اینکه یه مفهوم رو به مخاطب برسونن نیاز به یکسری فنون و تکنیک های خاص دارن. یکی از فن های موثر در میان فنون سواد بصری استفاده از کنتراست یا همون تضاد که در مقابل فن هماهنگی قرار داره و تاثیر زیادی در ذهن بیننده میزاره .

برای یادگیری سواد بصری مثل هر زبان دیگه ای باید از الفبای اون شروع کرد.

آموزش سواد بصری باعث تقویت روحیه ی خلاقیت میشه. و مجموعه ای از پیام ها رو در اختیار ما قرار میده که همه در درک و فهم اون اتفاق نظر  داریم.

پس متوجه شدیم که در واقع سواد بصری پیش نیاز تمامیه کار های هنریه مثل طراحی پایه ، طراحی لوگو ، طراحی پوستر و ... است.


 

 

درخواست مشاوره


مشاوره رایگان

میتوانید قبل از ثبت نام از ما مشاوره رایگان بگیرید !
زمان شروع : 1400/09/21
مدرک : دارد
سطح مهارت : مقدماتی
امتحان : دارد
تعداد ساعت : 14 ساعت

612,500 تومان حضوری

مشاوره رایگان